/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2Fb29b1d1d31628d5fa7579544159d1729.jpg)
Прожитковий мінімум і пенсії: журналістка розповіла, що задумали можновладці
Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».
За словами журналістки, пенсійну систему в Україні вже давно потрібно міняти комплексно, тому що не існує жодного чарівного рішення, яке би розв’язало абсолютно всі проблеми. Крім того, додає вона, є серйозні виклики для наповнення бюджету, адже працюючих людей стає все менше, і пенсіонерів на них – майже вдвічі більше.
«Саме через це голова соціального комітету Верховної Ради Галина Третьякова і заступниця міністерки соцполітики Дарина Марчак зібрались на дискусію і запропонували кілька рішень. Першою під приціл посадовців попала методика розрахунку прожиткового мінімуму. І що ви думаєте? Вони не хочуть його підвищити, вони хочуть його взагалі скасувати. Тобто його хочуть прибрати з посадових окладів та інших соціальних виплат, бо він давно не відповідає реальним потребам людей», - розповідає Катерина Котенкова.
Однак, зауважує вона, тут виникає юридична проблема, адже прожитковий мінімум закріплений у дуже багатьох законах – про пенсії, про виплати військовим, чорнобильцям тощо. Тобто, попереджає журналістка, різка зміна прожиткового мінумуму або взагалі відв'язка може призвести до зменшення виплат для певних категорій громадян, і це суперечить Конституції України.
«Але Третьякова і міністерка соцполітики Жолнович пропонують взагалі відв'язати пенсії від прожиткового мінімуму. Для реалізації цієї ідеї потрібен навіть не один закон про пенсійну реформу, а ціла низка дуже серйозних змін узагалі в законодавстві. Тобто простого рішення немає, і одним законопроєктом тут просто все не зробити. Є інший варіант – підняти прожитковий мінімум до 6 000, але ж для цього треба гроші», - пояснює Катерина Котенкова.
Також Politeka писала про те, що Бортник про мирні переговори: «Всі висунули ультиматуми, тепер іде гра – хто перший кліпне».

