Галина Третьякова
  • Дата народження
    21 січня 1963
  • Країна
    Казахстан
  • Соцмережі
Галина Третьякова
5476

Галина Третьякова

Третьякова Галина Миколаївна: нардеп IX скликання від «Слуги народу»

Третьякова Галина Миколаївна — стала відомою завдяки висловлюванням про дітей «дуже низької якості», інтимному листуванню в стінах парламенту, пропозицією позбавити соцзахисту воїнів-контрактників і цинічним коментарем щодо смерті нардепа Полякова.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Галина Миколаївна Третьякова народилася 21 січня 1963 року в селі Новокубанка Целіноградській (нині — Акмолинської) області Казахстану.

Освіта

У Третьякової три дипломи. Інженером-механіком авіадвигунів вона стала в Харківському авіаційному інституті. Фінанси Галина вивчала в Міжнародному інституті ринкових відносин і підприємництва. Також політик навчалась в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У Галини є науковий ступінь з економіки.

Сім'я

У вересні 2019 року Третьякова вийшла заміж за Сергія Попова. Він експерт по інформації, IT, дизайну та соціальних мереж в громадській організації «Інститут Громадянських Свобод».

У декларації нардепа немає даних про дітей. Але за даними ЗМІ, Галина — багатодітна мати. У неї четверо дітей від попереднього шлюбу.

Кар'єра

Першим офіційним місцем роботи майбутнього парламентаря була військова частина №55484 в Харкові. Потім вона керувала малим підприємством при бронетанковому заводі.

Після розвалу Радянського Союзу Галина протягом восьми років займала керівні посади та була головою правління УАСК «АСКА — Життя». У 1996 році Третьякова стала першим віцепрезидентом і увійшла до складу правління Ліги страхових організацій України.

Три роки (2006 — 2009) Галина керувала страховою компанією «ПРОСТО-страхування. Життя та пенсія». У січні 2007 року вона зареєструвалася як фізична особа-підприємець (основний вид діяльності — інша діяльність в сфері інформатизації).

З 2009 по 2010 рік Третьякова була директором департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг.

Наступні дев'ять років Галина провела в кріслі генерального директора Української федерації убезпечення. Крім того, з 2015 по 2017 рік вона входила до складу правління Пенсійного Фонду України та була головою Громадської ради при ПФУ.

Згідно системи YouControl — онлайн-сервісу перевірки компаній, Третьякова була однією із засновників:

  • ТОВ «Маврик» (інші види рекреаційної діяльності);
  • ТОВ «Про100 Дельта» (інша фінансове посередництво).

До 2019 року вона була керівницею:

  • Асоціації «Українська федерація убезпечення»;
  • АТ «Життя та пенсія».

Влітку 2019 року Третьякова балотувалася під 54-м номером у списку партії «Слуга народу» на позачергових парламентських виборах. На момент подачі документів в ЦВК Галина очолювала громадську організацію «Інститут Громадянських Свобод».

У IX скликанні Верховної Ради Третьякова стала членом фракції «Слуга народу» і очолила комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

У травні 2020 року президент Зеленський своїм указом включив Галину до складу української делегації для участі в Тристоронній контактній групі по Донбасу. Третьякова представляє країну в робочій підгрупі з гуманітарних питань. Через місяць нардеп стала членом Національної ради реформ.

Скандали

У жовтні 2019 року Галина запропонувала обмежити або скасувати пільги та соціальні виплати учасникам бойових дій, якщо вони служили за контрактом.

За словами Третьякової, якщо військовослужбовець був в армії за контрактом, то він свідомо йшов на отримання високого грошового забезпечення, продавав свою найману силу для того, щоб захищати країну. Тому держава повинна захищати тільки тих, хто щось втратив на війні. Словами політика обурилися волонтери і військові. Вони навіть створили в інтернеті флешмоб #ВибачтеЩоНеЗдохли.

У грудні того ж року журналісти спіймали політика на інтимному листуванні. У той час як в залі Верховної Ради вирішувалися питання «Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО» Третьякова листувалася зі своїм чоловіком про новий матрац, мріючи скоріше зайнятися на ньому сексом.

На початку 2020 року народна обраниця заявила, що пенсіонери, які залишилися на непідконтрольній території Донбасу можуть отримувати як українські пенсії, так і пенсії від «ДНР»/«ЛНР». Тоді ж Третьякова запропонувала поступово підвищувати пенсійний вік.

Але найгучнішим скандалом за участю Третьякової стало її висловлювання, зроблене влітку 2020 року під час вебінару в Київській школі економіки. Парламентарій в своєму виступі зазначила, що в бідних сім'ях народжуються діти «дуже низької якості», які сідають на публічні кошти. Для вирішення цієї проблеми вона привела в приклад Великобританію і Сінгапур, де влада застосовувала жорсткі заходи по боротьбі з безробіттям і багатодітністю серед бідних верств населення.

Ці слова викликали величезний шквал критики на адресу Третьякової. Омбудсмен Людмила Денисова засудила висловлювання депутата, а Рада Федерацій профспілок вимагала від Верховної Ради позбавити Третьякову поста глави комітету з питань соціальної політики за її «антисоціальну і антигуманну позицію».

Сама народна обраниця заявила про організований булінг на її адресу і зазначила, що не піде з посади голови комітету. Щодо висловлення про дітей «дуже низької якості», політик написала в соцмережах, що невдало підібрала вираз.

У жовтні 2020 року Третьякова настільки завзято кивала під час виступу в парламенті президента Зеленського, що в соціальних мережах порівняли її прагнення вислужитися перед главою держави з собачкою на торпеді автівки.

У грудні Галина з парламентської трибуни побажала «щасливих і радісних облич» та «привітала» людей з особливими потребами з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю. Спікеру Верховної Ради довелося поправити нардепа. Дмитро Разумков зазначив, що це не свято, а пам'ятна дата.

8 жовтня 2021 року помер 33-річний нардеп Антон Поляков, який раніше був виключений з фракції «Слуга народу». Галина досить неоднозначно прокоментувала його загибель.

У фракційному чаті Третьякова написала, що тепер стало «одним ворогом менше». Після цього частина парламентаріїв почали кричати їй «Ганьба!». Сама Галина заявила про те, що критика на її адресу — це наступ на свободу слова, а їй намагаються накинути хустку на рот.

В результаті парламент усунув Третьякову на п'ять пленарних засідань, а опозиційні депутати закликали позбавити Галину посади голови комітету та навіть мандата.

Декларація

У квітні 2021 року Галина Третьякова опублікувала електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардеп володіє двома столичними квартирами (56,1 і 87,7 кв.м.). Третя квартира (100,3 кв.м.) в Києві вказана як об'єкт незавершеного будівництва. Чоловікові Галини належить дві земельні ділянки (по 2500 кв.м.) в селі Колонщина Макарівського району Київської області.

Третьякова полюбляє автомобіль Citroën. У неї цілих дві машини цієї марки: С4 Picasso 2009 року випуску і Grand С4 Picasso 2016 року випуску. Політику належали інвестиційні сертифікати КУА «Інвестиційний капітал Україна» в кількості 160 штук номінальною вартістю 1000 гривень.

За 2020 рік у якості зарплати Галина отримала 510 тисяч. Банківські відсотки принесли Третьяковій 36 тисяч. Майже дев'ять тисяч вона вказала в декларації як інвестиційний дохід. Сергій Попов поповнив бюджет всього на п'ять тисяч гривень (банківські бонуси і відсотки).

У банках парламентарій зберігає 331 тисячу гривень і 1867 євро. У недержавному пенсійному фонді «Династія» Галина тримає ще 113,9 тисячі гривень.

У її чоловіка на банківських рахунках є 118,9 тисячі гривень. Готівковими коштами у Третьякової задекларовано п'ять тисяч доларів і 25 тисяч гривень, у Попова — 30 тисяч доларів і 150 тисяч гривень.

У квітні 2021 року Третьякова отримала 889,5 тисяч гривень від продажу інвестиційних сертифікатів. У вересні вона заробила 100 тисяч на продажу рухомого майна.

Посилання

Facebook

Згадки про персону