Імміграційна політика виявилася виграшною для президента США Дональда Трампа, в той час як його тарифи різко знизили прихильність виборців, повідомляє Axios.
Трамп здійснив радикальні зміни як на імміграційному, так і на економічному фронтах — двох ключових сферах, на яких акцентував передвиборчу кампанію Але тепер, коли він реалізував деякі зі своїх обіцянок, опитування вказують на неоднозначні оцінки його підходу.
Зокрема, опитування YouGov/Economist показало, що схвалення Трампа загалом серед молодих виборців впало з +5 на початку його терміну до -29 зараз. Інше опитування, проведене AP-NORC, показало, що лише четверо з десяти дорослих американців схвалюють те, як Трамп справляється зі своїми обов'язками глави держави.
Тарифи Трампа стали для нього тягарем: переважна більшість респондентів (72%) вважають, що тарифи завдадуть шкоди економіці США в короткостроковій перспективі, згідно з опитуванням Університету Квінніпіак. Так вважають, зокрема, 97% демократів, 77% незалежних виборців і 44% республіканців. 53% опитаних вважають, що тарифи зашкодять американській економіці і в довгостроковій перспективі.
Як днями заявив голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл, тарифи Трампа, найімовірніше, призведуть до швидшого зростання цін і негативно вплинуть на економіку — це саме те, чого побоюються американські виборці. Трамп обіцяв зниження цін для американців, які втомилися від інфляції, але Пауелл припустив, що торговельна війна може призвести до протилежних наслідків.
Водночас, глава Білого дому отримав кращі оцінки в питанні імміграційної політики: близько половини дорослого населення США схвалюють його підхід до імміграції, згідно з опитуванням AP-NORC. Це кращі показники, ніж загальний рейтинг схвалення підходу Трампа до президентства, що свідчить про підтримку імміграційних “репресій” і депортацій, які проводить нинішня адміністрація США.
Водночас опитування AP-NORC показує, що лише четверо з десяти респондентів позитивно оцінюють те, як Трамп “поводиться” з економікою та його підхід до торговельних переговорів.
Опитування The Economist/YouGovPoll проводилося 5-8 квітня серед 1 741 дорослого американця: похибка становить ±3,1%. Телефонне опитування Університету Квінніпіак проводилося з 3 по 7 квітня серед 1 407 зареєстрованих виборців: похибка становить ±2,6%. Опитування AP-NORC серед 1 229 дорослих виборців у США проводилося 20-24 березня: похибка становить ±3,9%.
У центрі економічної політики Трампа — прагматизм, масштабне зниження податків, дерегуляція, підтримка корпорацій і торговельний протекціонізм. Експосол України в Японії Сергій Корсунський у статті “Третя світова почалась. І вона буде не ядерною” аналізував, що стоїть за митами Трампа і як це може змінити глобальний економічний ландшафт.