/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Fb9d43adf1ff311389da1fd1590127536.jpg)
Глава МЗС Ірану відвідає Москву перед другим раундом переговорів з США щодо ядерної програми
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі відвідає столицю країни-агресора Росії Москву напередодні другого раунду переговорів між Тегераном та Вашингтоном щодо іранської ядерної програми.
Перша зустріч іранських та американських офіційних осіб відбулася 12 квітня у Маскаті (Оман), наступна призначена на 19 квітня.
Тим часом AFP пише, що в міністерстві закордонних справ РФ підтвердили візит Арагчі та заявили, що він зустрінеться з головою відомства Сергієм Лавровим та іншими чиновниками.
Як відомо, Москва, як учасниця ядерного пакту Ірану 2015 року, підтримала право Тегерана на цивільну ядерну програму.
Другий раунд ядерних переговорів між Тегераном та Вашингтоном пройде в Маскаті (Оман), повідомило державне інформаційне агентство Ірану IRNA з посиланням на Багаї.
Водночас CNN повідомляє, що зустріч, ймовірно, відбудеться в Римі (Італія), але це ще не остаточно вирішено.
"Тегеран підійшов до переговорів з обережністю, сумніваючись у ймовірності угоди та з підозрою ставлячись до Трампа, який погрожував бомбардувати Іран, якщо не буде угоди.
Вашингтон прагне зупинити роботу Тегерана зі збагачення урану, яку Сполучені Штати, Ізраїль та європейські держави вважають шляхом до ядерної зброї.
Під час свого першого терміну Трамп у 2018 році розірвав ядерний пакт Тегерана 2015 року з шістьма світовими державами та знову ввів паралізуючі санкції проти Ісламської Республіки.
З 2019 року Іран значно перевищив обмеження угоди 2015 року щодо збагачення урану, зробивши запаси з високим рівнем чистоти матеріалу, що розщеплюється, значно вищими за той, який західні держави вважають виправданим для цивільної енергетичної програми, і близьким до того, який потрібний для ядерних боєголовок.
Міжнародне агентство з атомної енергії висловило занепокоєння у зв’язку зі зростаючими запасами урану, збагаченого на 60%, в Ірані і не повідомило про реальний прогрес у вирішенні давніх проблем, включаючи незрозумілу присутність слідів урану на незаявлених об’єктах.

