/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fa3a9b5cceaca684d91f5600882ad1ce1.jpg)
Аптеки виживають у підвалах у прифронтових зонах і готуються до закриття, — ЗМІ
Аптеки в прифронтових регіонах — на межі зникнення. Через жорстке державне регулювання, скасування маркетингових договорів та обмеження аптечної націнки, аптечні ФОПи у Харкові та Херсоні працюють у підвалах або просто змушені закриватися.
Про це пише ТСН.
Про це заявила Олена Пруднікова, голова ГО "Всеукраїнське об’єднання "Миколаївська фармацевтична асоціація Фармрада".
"Аптеки розбиті, залишились підвали. Люди самі возять ліки, просять допомоги у волонтерів, працюють фактично на ентузіазмі. Але коли нам кажуть: вас замінить Укрпошта — руки опускаються", — каже Пруднікова.
Водночас, як йдеться у матеріалі, державної підтримки не існує. Попри обіцянки розвитку комунальних аптек — "немає ні плану, ні політики, ні грошей", каже Пруднікова. І додає: малі аптеки можуть зникнути вже за кілька місяців, якщо держава не перегляне свою політику щодо регулювання аптечного ринку, пише ЗМІ.
Журналісти нагадують, лише 17% аптек у прифронтових регіонах залишаються рентабельними. Про це раніше заявляла народна депутатка Оксана Дмитрієва. За її словами, нові спроби зниження цін через обмеження аптечної націнки можуть остаточно знищити точки доступу до медикаментів.
"У восьми областях на одну аптеку припадає понад 10 населених пунктів. Якщо обмежувати їхню рентабельність без розрахунків, люди залишаться без ліків — без інсуліну, антибіотиків, засобів від серцевих захворювань", — наголосила вона.
Дмитрієва також підкреслила, що МОЗ не надало жодних економічних розрахунків рентабельності аптек у відповідь на депутатські запити. Відтак, ухвалення подібних рішень без аналітики створює реальну загрозу втрати доступу до ліків у найвразливіших регіонах.

