/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Ff1f792b0778411f17ebedd5ec57ff06a.jpg)
Золото б'є п'ятирічні рекорди: інвестори шукають безпечні активи
Золото пережило найкращий тиждень за останні п'ять років, піднявшись до рекордних максимумів, оскільки інвестори кинулися у безпечне місце — одне з небагатьох притулків, що залишилися на світових ринках після тарифного удару Дональда Трампа.
На закриття п'ятниці ціна на злитки зросла більш ніж на 6,5 відсотка, досягнувши нового максимуму в 3 237 доларів за тройську унцію — це найбільше тижневе зростання з початку пандемії COVID-19 у березні 2020 року, пише The Financial Times.
За даними видання, зростання відбулося на тлі ринкової паніки, розв'язаної торговою війною президента США, яка змусила інвесторів відмовитися від казначейських облігацій США, які в звичайний час були притулком, оскільки акції різко пішли вниз, а долар упав до трирічного мінімуму по відношенню до євро.
"Широкий розпродаж американських акцій і казначейських облігацій похитнув довіру до американських активів, спонукавши інвесторів шукати безпеки в золоті", — каже Александр Зумпфе, трейдер злитками в Heraeus. "Ралі підігрівається зростаючими побоюваннями щодо повномасштабної торгової війни", — додав він, вказавши на зростаючі ризики рецесії, зростання прибутковості облігацій і ослаблення долара США як фактори, що сприяють цьому.
Оскільки ціна на золото встановлюється в доларах, воно зазвичай виграє від ослаблення американської валюти, оскільки це робить його більш дешевим для купівлі в інших валютах.
"Ви тримаєте золото, коли турбуєтеся про крах системи", — каже Пітер Маллін-Джонс, аналітик Peel Hunt. "Не дивно, що безпечний притулок у вигляді казначейських облігацій або просто готівкового долара не так привабливий, як це було в попередні кризи".
Цього року історичне ралі на ринку дорогоцінних металів було викликане високим попитом з боку інвесторів, а також фізичними купівлями з боку центральних банків, що прагнуть диверсифікувати свої кошти від долара. У першому кварталі приплив коштів до біржових фондів, забезпечених золотом, був найвищим з часів пандемії коронавірусу.
Вілл Рінд, виконавчий директор компанії GraniteShares, заявив, що втеча в золото в останні дні була викликана страхом. "Ми перебуваємо в надзвичайно незвичайній ситуації, коли втеча до традиційних безпечних притулків не спрацювала", — сказав він, вказуючи на зростання прибутковості казначейських облігацій. "Ви бачите, що ставки зростають в умовах, коли люди нервують щодо ринку — це руйнує довіру".
Як пише Financial Times, фізичний попит на золото також був високим, а в Китаї покупці платять значну премію за метал порівняно з міжнародними спотовими цінами, що є ознакою високого попиту.
У п'ятницю UBS вдруге цього року підвищив прогноз ціни на золото до $3 500 за тройську унцію протягом наступних 12 місяців, порівняно з прогнозом у $3 000, зробленим на початку року. "Ми очікуємо додаткового попиту з боку центральних банків, установ та інвесторів після поточних подій", — написали аналітики UBS у записці для клієнтів.

