/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F79123c8252ea74774d39bf6786b4944d.jpg)
У Белграді пройшов великий провладний мітинг зі зверненнями Орбана і Додіка
Тисячі людей з різних міст Сербії, Косова та Боснії приїхали в суботу автобусами на мітинг у Белграді, організований на підтримку президента Александара Вучича, чия влада опинилася під загрозою через багатомісячні антикорупційні протести.
Головні вулиці Белграда були перекриті для руху транспорту, а перед парламентом були встановлені кіоски з фаст-фудом і напоями.
Мітинг під назвою "Не віддамо Сербію" розглядається як відповідь Вучича на великий антиурядовий мітинг 15 березня, коли понад 100 тисяч людей взяли участь у найбільшій за останні десятиліття акції протесту.
фото з інстаграму президента сербії.
"Кольорова революція закінчилася.
Вони можуть гуляти скільки завгодно, але з цього нічого не вийде", – сказав Вучич натовпу своїх прихильників перед парламентом.
Мітинг також мав на меті підтримати новий рух, очолюваний Сербською прогресивною партією Вучича, до якого, як очікується, увійдуть інші партії з керівної коаліції.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив на мітингу по відеозв'язку.
"Сербські патріоти можуть розраховувати на угорських патріотів", – сказав Орбан.
На мітингу був особисто присутній і президент Республіки Сербської Мілорад Додік, якого Боснія оголосила в міжнародний розшук.
Він також звернувся до людей.
"Немає нікого, хто міг би повести Сербію вперед, окрім президента Вучича.
Завдяки йому ми сьогодні вільно говоримо", – цитує Додіка РТС.
Напруженість між прихильниками Вучича і антиурядовими протестувальниками в суботу досягла максимуму.
У Новому Пазарі, адміністративному центрі сербського регіону з мусульманською більшістю, антиурядові активісти намагалися перешкодити автобусам з прихильниками Вучича виїхати з міста.
У Белграді протестувальники намагалися перешкодити автобусам дістатися до центру міста і закидали їх яйцями, що викликало втручання поліції.
У Сербії вже кілька місяців тривають антиурядові мітинги після того, як 16 людей загинули внаслідок обвалу даху на залізничному вокзалі, що викликало звинувачення у широкомасштабній корупції та недбалості.
Протести розрослися і охопили студентів, вчителів і фермерів, кинувши серйозний виклик Вучичу, який перебуває при владі вже 12 років на посадах прем'єр-міністра і президента.

