Європа має вибрати між Америкою та Китаєм. Таку дилему винесло у заголовок своєї статті британське видання Financial Times. При цьому тут зауважують, що перед цим вибором опиняться не лише європейські країни, і роблять прогнози стосовно подальшого розвитку подій.
Видання вважає, що Мексика та Канада, які спочатку зіткнулися з основним ударом США, а зараз беруть участь у прискореному перегляді Північноамериканської торгової угоди, неминуче стануть основними союзниками США. Будучи головними регіональними конкурентами Китаю, Японія та Індія також здаються очевидними учасниками альянсу зі Штатами.
Стратегія США полягає у тому, щоб їхні найцінніші союзники віддавали перевагу партнерству зі Штатами перед Китаєм, навіть при тому, що нові торгові угоди є для них менш вигідними.
У цьому разі з Європою питання стоїть гостріше. Стратегічна цінність і вплив континенту падають через зменшення чисельності населення, саботаж власної енергетики, кризу демократичних інститутів, відсутності інноваційних технологій, а також небажання зробити піти на тимчасові жертви та відмовитися від короткострокової привабливості доступу до китайського ринку. Принаймні, усі ці речі європейцям закидають американські посадовці, як от віце-президент США Дж. Д. Венс у своєму виступі на Мюнхенській конференції з безпеки, що відбулася в лютому.
Міністр фінансів США Скотт Бессент попередив європейських лідерів, що рух до Китаю «означало б перерізати собі горло». Тим часом в ЄС розпочалися дискусії щодо зниження бар'єрів для китайських електромобілів.
У Financial Times не впевнені, що Європі витримає випробування, які для неї приготували Сполучені Штати, проте вважають що вибір на користь Китаю означав би її подальший занепад.
Раніше повідомлялося, США вважають свої нові угоди справедливі, наголошуючи, що будь-яка ринкова демократія має віддати їй перевагу замість потрапити в орбіту Китаю, котрий розглядається як головний конкурент та антагоніст Сполучених Штатів.