/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Ff3cbfe2bdd0d6a065e8b9a1efe8fbe6a.jpg)
Інститут національної пам’яті визнав Михайла Жванецького "пропагандистом російської імперської політики"
Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав об’єкти, що стосуються уродженця Одеси Михайла Жванецького, такими, що "належать до символіки російської імперської політики".
На думку експертів, подальше використання імені сатирика в назвах географічних об’єктів, юридичних осіб та об’єктів права власності є "пропагандою російської імперської політики".
Про це йдеться у фаховому висновку УІНП.
У ІНП зазначили, що хоча Жванецький і народився в Одесі, більша частина його життя і творчої діяльності була пов’язана з російськими містами Санкт-Петербургом (раніше – Ленінград) та Москвою.
В Інституті нацпам’яті додали, що творча спадщина Жванецького виключно російськомовна, а його внесок у російську культуру неодноразово відзначали почесними званнями та державними нагородами країни-агресора РФ.
Також в УІНП повідомили, що у 2015 році Міністерство культури України включило Жванецького до так званого "білого" списку діячів культури, які виступили проти анексії АР Крим Російською Федерацією у 2014 році та підтримали територіальну цілісність України.
Однак під час одного з творчих виступів у 2014 році на питання про російсько-українські взаємини після анексії Криму письменник відповів: "Хтось хотів свободи і в Європу – отримав.
Хтось хотів Крим – отримав.
Ще лише треба довірити все верхам.
Якщо вирішувати питання вгорі – то між собою, як не дивно – Росія-Америка.
Ось ці дві країни можуть вирішити це питання.
А поки, як сказав Обама теж, Крим втрачено, його не повернути.".
"Фактично, така позиція цілком відповідає російському наративу про формальну, а не реальну суб’єктність України як суверенної держави, подальшу долю державності якої можуть вирішувати лише США та держава-агресор РФ," – наголосили в УІНП.
Крім того, в Інституті нацпам’яті повідомили, що в 2019 році Жванецький відвідав окупований Крим, де брав участь у зйомках кінофільму "Одесский пароход" на замовлення пропагандистського каналу "Россия 1".
Головні ролі в ньому виконували Федір Добронравов та Михайло Пореченков, яких внесено до "Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України", що охоплює діячів культури Російської Федерації, які публічно підтримали російську військову агресію на Сході України, анексію Криму, висловлювали заперечення державного суверенітету та незалежності України.
"На підставі викладеного, творча діяльність Жванецького Михайла Михайловича (1934-2020) – радянського та російського письменника-сатирика не пов’язана з розвитком української культури, водночас цілком відповідає визначенню русифікації у розумінні Закону," – підкреслили на УІНП.
Водночас окремі висловлювання Жванецького щодо суверенітету та територіальної цілісності України, а також участь російського письменника-сатирика у пропагандистських проєктах держави-агресора Російської Федерації (зокрема, з відвідуванням тимчасово окупованої території АР Крим), на думку фахівців УІНП, можна класифікувати як "пропаганду російської імперської політики".
"Присвоєння імені М.
Жванецького географічним об’єктам, назвам юридичних осіб та об’єктів права власності, об’єктам топонімії, а також установлення на його честь пам’ятників та пам’ятних знаків в Україні є втіленням русифікації – російської імперської політики, спрямованої на нав’язування використання російської мови, пропаганду російської культури як вищих, порівняно з іншими національними мовами та культурами, витіснення з ужитку української мови, звуження українського культурного та інформаційного простору," – резюмували в УІНП.
У Конгрес США внесено законопроєкт про підтримку України – Reuters
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Ffa3b30010ed2119c8cf7209e8540bbb3.jpg)
Європейським посадовцям видають одноразові телефони для поїздок до США, побоюючись шпигунства — FT
Ігор Луценко: Еліта принципово відмовляється воювати – це найглибший моральний розлом суспільства
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F74e37ee93dbaada1635078c08865bb12.jpg)
Полонені китайці розповіли, що росіяни використовували хімічну зброю: вони теж постраждали
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F83ae4db79193aebaab844fd4e9698721.jpg)
У Канаді обіцяють продовжувати підтримувати Україну після виборів
Чи приведуть переговори США та Ірану до вигідного Україні результату?
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F0dd535500d50ea06b4e43818be2dd747.jpg)