/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F9f47078110b6f104b356ad3ff9541383.jpg)
Італійські розробники представили бойовий фрегат нового покоління Alpino F 594
3 квітня 2025 року італійська компанія Fincantieri розпочала будівництво нового покоління фрегата FREMM EVO під назвою Alpino (F 594) для ВМС Італії. Закладка кіля відбулася на корабельні в Ріва-Трігозо. Очікується, що корабель буде переданий флоту у 2027 році. Alpino стане дев’ятим фрегатом класу FREMM, але першим із серйозними технологічними оновленнями, що включають модернізовані системи управління, зв’язку та бойові комплекси.
Нові кораблі мають замінити виведені одиниці та посилити національну морську оборону. FREMM EVO базується на платформі класу Bergamini, однак включає покращення у сенсорних системах, структурі, електронній війні та бойовій стійкості. Вартість контракту на три фрегати становить 3,2 мільярда євро, із можливістю будівництва четвертого корабля.
Кораблі будуть оснащені системою вертикального пуску на 32 комірки (типу A50), яка дозволяє запуск ракет MBDA Aster 30 та Raytheon SM-2 Block III C. Це забезпечить італійському флоту здатність до багатошарового протиповітряного захисту та гнучку інтеграцію з силами НАТО. Також передбачена сучасна радарна система Kronos Dual Band з активною фазованою антеною решіткою, здатна одночасно відстежувати повітряні й надводні цілі.
Додаткові поліпшення включають оновлену електронну підтримку, покращені системи самозахисту, зменшену радіолокаційну та теплову помітність, а також повну сумісність з безпілотними системами та вертольотами. Пропульсивна система залишатиметься комбінованою дизель-електричною та газотурбінною (CODLAG), однак із покращенням енергоефективності та зниженням шумності.
Станом на 2025 рік ВМС Італії експлуатують вісім фрегатів класу FREMM у протичовновому та багатоцільовому варіантах. Введення Alpino означатиме початок другої генерації цих кораблів і, ймовірно, вплине на майбутні програми модернізації флоту або варіанти на експорт. FREMM EVO є стратегічним кроком у посиленні спроможностей Італії реагувати на морські загрози до 2030-х років.

