Яка друга назва України: історик зробив несподіване відкриття
Яка друга назва України: історик зробив несподіване відкриття

Яка друга назва України: історик зробив несподіване відкриття

Україна могла мати зовсім іншу назву — Роксоланія, яка набула популярності в Києво-Могилянській академії кілька століть тому, зазначає історик.

Ви дізнаєтесь:

Сьогодні назва "Україна" для нас звична й беззаперечна, однак в історії нашої держави були й інші варіанти. Як пояснює український історик Олександр Алфьоров у відео на YouTube, у XVI–XVIII століттях серйозно обговорювалася інша назва — Роксоланія.

Главред з'ясував, які є інші назви України.

"Ви знаєте, що наша країна могла називатися не Україною, а Роксоланією? Наша середньовічна українська держава мала назву Русь. Греки називали нас Росс або Россяс, а в Західній Європі цю назву латинізували в Рутенію", — зазначає Алфьоров.

Як з’явилась назва "Роксоланія"

У середині XVI століття величезний вплив на українську шляхту справив інтелектуал Станіслав Оріховський, який започаткував ідею сарматського походження польської та руської шляхти. Русини ототожнювали себе не просто із сарматами, а саме з їхнім племенем — роксоланами.

"Шляхтичі-русини ідентифікували себе сарматським племенем Роксоланів. А поляки — просто сарматами. Від того часу в інтелектуальних колах нерідко можна зустріти назву нашої держави як Роксоланія", — підкреслює історик.

Дивіться відео про історію назви "Роксоланія":

Де використовувалась назва "Роксоланія"

Найбільше популярності ця назва набула серед освічених верств, зокрема в Києво-Могилянській академії. Назва "Роксоланія" вживалася у літературі, на картах та в університетському середовищі.

Проте з часом ця назва не витримала конкуренції з народною традицією — і вже до кінця XVIII століття "Роксоланія" зникає, поступаючись назві "Україна", яка закріпилась остаточно.

"Проте ця назва не пережила XVIII століття і поступилась народній назві — Україна", — резюмує Алфьоров.

Джерело матеріала
loader
loader