Відомо, що нинішня адміністрація США, як і попередні, не має чіткого бачення питань безпеки в Азово-Чорноморському басейні, що призводить до неправильного сприйняття ситуації. Крим та Азовське море для них залишаються територіями без визначених кордонів, якими ніби-то розділяються Росія та Україна у своїй війні. Про це пишуть Михайло Гончар, Андрій Клименко та Богдан Устименко у статті "Україна має зробити перший крок до повернення Криму й Азовського моря, без нього нічого не буде".
Це створює підґрунтя для "миротворчих" ініціатив з Вашингтону, які можуть пропонувати Україні погодитися на існуючі територіальні реалії, включаючи визнання російського контролю над частиною українських територій. Подібні заяви лунають навіть від осіб українського походження в американському парламенті, як, наприклад, нещодавно зазначала одна з відомих конгресвумен.
Автори статті на ZN.UA наголошують, що йдеться не лише про території на суходолі, що зараз перебувають під російською окупацією, а й про значні морські простори – близько 100 тис. кв. км в Чорному морі, що є частиною виключної економічної зони України. Росія, в свою чергу, вже намагається вважати ці води своїми, а також сприймає Азовське море як фактичне внутрішнє море. Це підкреслює необхідність для України першочергово домогтися деокупації цих територій, щоб забезпечити свою морську безпеку та економічну незалежність.