Приклад динамічного зростання імпорту в Україну - молочка. Хоча українські виробники могли б виробляти цю продукцію в достатній кількості. Про це пише Лариса Гук, експертка у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА" - "Заяви, що Україна годує 400 мільйонів людей на планеті, тьмяніють на тлі мільярдів, витрачених нею на імпорт продовольства".
"Молочка. Дійшло до того, що завозимо питне молоко з Польщі. Зокрема, в січні було імпортовано кількасот тонн. На польський імпорт свіжих молочних продуктів припадає 60% усього обсягу. Після початку повномасштабного вторгнення польське молоко можна час від часу бачити й у столиці", - пише авторка.
В умовах дефіциту сировини (про скорочення поголів’я корів до 1,1 млн голів пам’ятаємо) бізнес купує на зовнішніх ринках, зокрема, молочні жири для виробничих потреб.
Окрема задача із зірочкою — сири з Польщі, Нідерландів, Швейцарії.
"Внутрішні виробники перебувають у зоні загрози втратити значну частину ринку через зростання імпорту, причина цього — диспаритет цін на товар українського та європейського походження. При збереженні тренду високого імпорту протягом поточного року європейські тверді, м’які, з пліснявою сири можуть зайняти половину продажів", - зазначає вона.
З іншими матеріалами авторки можна ознайомитися за посиланням.