Meta офіційно припинила свою програму перевірки фактів в США
Компанія Meta офіційно припиняє свою програму перевірки фактів у США і замінює її на «Нотатки спільноти» у фейсбуці, інстаграмі та тредс. Про це повідомив керівник політики компанії Джоел Каплан.
«До обіду понеділка наша програма перевірки фактів у США офіційно завершиться. Це означає, що не буде нових перевірок фактів і жодних фактчекерів», — йдеться в дописі Каплана у соцмережі Х.
Автори «Нотаток спільноти» можуть писати та надсилати примітки до публікацій, які, на їхню думку, можуть ввести в оману або заплутати. Примітка може містити довідкову інформацію, підказку чи думку. Щойно автор надішле свою нотатку, інші учасники зможуть оцінити, чи є вона корисною. Надіслана нотатка не з’явиться в публікації, доки достатня кількість інших учасників не погодиться щодо її користі.
Рішення Meta припинити перевірку фактів у США з'явилося на початку цього року після перемоги Дональда Трампа у президентських виборах. 7 січня генеральний директор Meta Марк Цукерберг оголосив про зміни в підходах до модерації контенту в соціальних мережах корпорації «з огляду на зміну політичного та соціального ландшафту». Наступного дня деякі американські фактчекінгові організації підтвердили завершення партнерства з Meta.
Вже 10 січня Meta оголосила співробітникам, що припиняє свої програми різноманітності, рівності та інклюзії (DEI) у програмах найму, навчання та відбору постачальників для компанії. Ці зміни також пояснили «зміною політичного ландшафту».
Про плани компанії щодо «Нотаток спільноти» поза межами США наразі невідомо. В інших країнах висловлювали занепокоєння з приводу того, як ці зміни можуть вплинути на поширення дезінформації у світі. Зокрема, президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що рішення Meta є «надзвичайно серйозним» і це питання він обговорить з урядом.
Крім того, міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) і Європейська федерація журналістів (EFJ) закликали президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн запобігти реалізації в ЄС одностороннього рішення компанії Meta припинити програму фактчекінгу.
Читайте також:
- «Забагато людей несправедливо замкнуті в "тюрмі фейсбуку"». В Meta розповіли, як зміниться модерація контенту соцмереж
- Правда не в моді: що треба розуміти про зміну політики модерації Meta
- «Небезпечні часи». Що чекає Meta і всіх нас після оголошених змін
Фото: flickr
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

