/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fac1bc56d1ecdf2d3cef1398e7e059c79.jpg)
По всій Іспанії тисячі людей вийшли протестувати через нестачу житла
Тисячі протестувальників вийшли на вулиці 40 міст Іспанії в суботу, 5 квітня, вимагаючи в уряду вирішення житлової кризи в країні.
Про це передає "Європейська правда" з посиланням на Euronews.
Організатори демонстрацій в Іспанії – об'єднання захисників прав орендарів, рухів за права мешканців та інших груп, що відстоюють соціальні права – звинувачують уряд у перетворенні житла "на бізнес-модель".
Серед вимог протестувальників – негайне зниження цін на оренду житла, скорочення до 50%, заборона виселення вразливих сімей та припинення неконтрольованого збільшення кількості туристичних квартир.
39 cities across Spain mobilised today to demand action on the housing crisis.
Photos from Madrid 👇 #5A pic.
– Ana Opp 🇺🇦🇵🇸 (@Ana.
Opp) April 5, 2025.
"Ця демонстрація відбувається після багатьох місяців переговорів; ми хотіли, щоб вона була децентралізованою, щоб усі вийшли одночасно і паралізували державу.
Ідея полягає в тому, що це буде перший день нової хвилі протестів", – сказав журналістам один з протестувальників.
Protesters march through Spain's Madrid, demanding lower housing rentals and better living conditions pic.
– TRT World Now (@TRTWorld.
Now) April 5, 2025.
Масові протести стали знаковою подією, оскільки вперше відбуваються одночасно в багатьох містах Іспанії, зазначає Euronews.
Масова мобілізація проти житлової кризи в Іспанії вперше розпочалася минулого року на Канарських островах, де мешканці вийшли на вулиці, вимагаючи "сталої" моделі туризму.
Згодом ініціативу підтримала Малага з гаслом "Малага для життя, а не для виживання".
До неї приєдналися Мадрид, Барселона, Валенсія, Більбао та інші міста.
За даними профспілок орендарів житла в Іспанії, ситуація з житлом досягла критичного рівня, а орендна плата, як повідомляється, зросла, збільшившись більш ніж на 18% за останні два роки.
На початку року Іспанія оголосила про плани обкласти податком до 100% нерухомість, придбану нерезидентами з країн за межами ЄС, з метою подолання житлової кризи в країні.

