/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Ff5ab8657b4e2d4b126e2f069e10f52fd.jpg)
Допоможе в пошуках людей під час завалів. Американські інженери створили незвичайного гнучкого робота
На допомогу пошуково-рятувальним командам лабораторія Лінкольна Массачусетського технологічного інституту спільно з Університетом Нотр-Дам розробила інноваційного м’якого робота — Soft Pathfinding Robotic Observation Unit (SPROUT).
SPROUT являє собою гнучку надувну трубку, здатну проникати у вузькі простори, згинатися навколо перешкод і прокладати безпечні шляхи в зонах руйнувань. Оператор керує роботом за допомогою джойстика, а камера і датчики на його кінці передають зображення та інформацію про стан завалів. Наразі робот може розгортатися на відстань до 3 метрів, а в майбутньому цей показник планується збільшити до 7,5 метрів.
Одним із ключових завдань при створенні SPROUT стало забезпечення простого управління. Розробники врахували складність роботи в обмежених просторах та інтегрували технологію контролю тиску повітря, що дає змогу роботу плавно рухатися вперед без складних команд. Це робить SPROUT інтуїтивно зрозумілим і зручним для рятувальників.
Проект проходить випробування на базі навчального полігону Massachusetts Task Force 1, де інженери тестують стійкість робота, його маневреність і надійність в умовах, наближених до реальних. У майбутньому SPROUT може знайти застосування не тільки в рятувальних операціях, а й у військовій сфері, а також під час обстеження складних промислових об'єктів.
«Механічні характеристики робота чинять негайний вплив, але наша основна мета — вдосконалити систему сенсорів, щоб рятувальники могли бачити повну картину руйнувань до того, як увійдуть всередину», — зазначає керівник проєкту Натаніель Гансон.
Використання SPROUT значно розширить можливості пошуково-рятувальних команд, прискорюючи операції та знижуючи ризик для рятувальників.
