Затяжна війна замість "невигідного" фіналу: Путін налаштований на нові завоювання в Україні, – ISW
Затяжна війна замість "невигідного" фіналу: Путін налаштований на нові завоювання в Україні, – ISW

Затяжна війна замість "невигідного" фіналу: Путін налаштований на нові завоювання в Україні, – ISW

Росія має намір використати поточне часткове припинення вогню та майбутні мирні переговори для того, щоб в результаті захопити велику частину території України та встановити проросійський маріонетковий уряд у Києві.

Однак РФ, імовірно, продовжить військові дії в Україні, навіть якщо Кремль не зможе досягти повної капітуляції України дипломатичним шляхом.

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни у своєму новому звіті за підсумками 3 квітня.

Такий висновок вони роблять, посилаючись на матеріал Bloomberg та дані оприлюдненого публічно звіту американських спецслужб під назвою "Щорічна оцінка загроз Офісу директора національної розвідки США".

Зокрема агентство Bloomberg, посилаючись на обізнані джерела в Москві, повідомило, що Кремль розраховує на Дональда Трампа, але готовий продовжувати війну, якщо РФ не зможе досягти своїх цілей шляхом переговорів зі США.

У звіті Офісу директора національної розвідки США (ODNI), який прогнозує ситуацію на 2025 рік, зазначено, що Росія використовує свій контроль за ініціативою на полі бою, а також поточні політичні та інформаційні зусилля у переговорах про припинення війни в Україні, щоб досягти значних поступок з боку України та Заходу.

Фахівці ISW також наводять низку інших важливих висновків з цього щорічного звіту американської розвідки.

Серед них є такі:.

Путін, ймовірно, більше готовий прийняти ризики подальшої тривалої війни, аніж погодитися на такий варіант завершення війни, який Росія вважатиме для себе невигідним.

У звіті зазначено, що Путін «здається рішуче налаштованим і готовим заплатити дуже високу ціну, щоб перемогти в тому, що він вважає вирішальним етапом у стратегічній конкуренції Росії з Сполученими Штатами, у світовій історії та в своїй особистій [політичній] спадщині».

Путін продовжує добиватися капітуляції України як дипломатичним, так і військовим шляхом.

Ця оцінка американської розвідки співвідноситься з поглядом ISW, що Путін намагається використати поточні переговори задля отримання додаткових поступок від України та Заходу в рамках своєї довгострокової мети домогтися повної капітуляції України.

Росія стикається з вагомими військовими та економічними викликами, які можуть серйозно поставити під сумнів здатність РФ вести війну в Україні.

У "Щорічній оцінці загроз Офісу директора національної розвідки США" йдеться, що Росія зазнала значних втрат в Україні і стикається з проблемою низької якості своїх новобранців.

Також зазначено, що економіка Росії стикається з значними викликами, оскільки РФ намагається збалансувати розподіл ресурсів між оборонною промисловістю та цивільним сектором.

Додатково до останньої тези фахівці ISW наводять нові заяви з виступу в Сенаті США генерала Крістофера Каволі, головнокомандувача Об’єднаних сил НАТО в Європі.

3 квітня він заявив, що Росія втратила в Україні понад 4000 танків.

Генерал зауважив, що Москва розпочала війну, маючи близько 13 000 танків, тож кількість потенційно придатних танків у її законсервованих резервах «починає вичерпуватися».

У той же час Каволі відзначив, що Росія розширила свої можливості з виробництва боєприпасів, крилатих ракет і безпілотних літальних апаратів (FPV).

На його думку, Росія готується або продовжувати наступальні операції в Україні, або розпочати майбутню кампанію проти якоїсь з країн-членів НАТО.

Каволі також сказав, що війна в Україні «викривила» російську економіку, але підживила її оборонну промисловість за рахунок цивільного економічного сектору РФ.

Він вважає, що Росії надалі може бути важко впоратися з цим дисбалансом.

Каволі оцінив, що перед можливим новим конфліктом у Європі Росія зможе компенсувати значні втрати, понесені в Україні, але зазначив, що здатність Росії компенсувати втрати матеріальних засобів залежить від здатності України завдати російським військам ще більшого збитку.

Раніше ISW зазначав, що поточні та прогнозовані економічні проблеми Росії тісно пов’язані з втратами на полі бою, а також що США чи Захід у цілому не можуть чинити максимальний тиск на Росію лише за допомогою економічних інструментів.

Тому Сполучені Штати можуть скористатися вразливими місцями Росії й досягти кращої позиції на переговорах, продовжуючи або збільшуючи військову допомогу Україні, щоб українські війська могли продовжувати завдавати Росії значних втрат у живій силі і техніці, зазначають в ISW.

Аналітики також припускають, що суттєві військові та економічні виклики є тими факторами, які можуть змусити Кремль прагнути досягнення своїх максималістських цілей в Україні шляхом дискусій про припинення вогню чи «мирних» переговорів у короткостроковій перспективі, якщо Москва вважатиме це можливим.

Джерело матеріала
loader
loader