/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F87c9a50fde655ab52f74bbb359be76f7.jpg)
Олєнька чи Оличка: як правильно звертатися українською до панянки
Серед таких імені й Ольга, яке зазнало української трансформації, але пестливо воно часто звучить російською. А як звертатися українською, розповідає 24 Канал.
Як же звертатися до Олички
Серед запозичених імен, ще з часів Київської Русі маємо і скандинавські. Серед них і – Ольга. Лінгвісти вважають, що ім'я походить від скандинавського Hélga і перекладається як "свята" чи "світла", а ще це жіноча транскрипція імені Олег. Перша згадка імені Ольга з'явилася в літописах Київської Русі, в оповідях про княгиню Ольгу, дружину київського князя Ігоря Рюриковича.
Однак, дехто береться пояснювати слов'янське походження імені і його трактують як "сонячна", "хороша", "велика".
Хоч повне ім'я і в українській, і в російській формі пишеться однаково, при пестливому звертанні має відмінності залежно від фонетики мови.
Для української мови не характерне закінчення для імен -ічка, -єчка, -шка, -юшка, -ша, як для чоловічих, так і жіночих, а трансформація відбувається через -е чи -и. Тому давайте без Олюша, Олєчка, Олюшка – для українців вони не властиві. Подібні зміни ми зустрічаємо і з іменем Танюша.
Тому українською пестливо до власниці імені можна звернутися:
- Оля,
- Олечка,
- Оленька,
- Ольгуня,
- Олюня,
- Олюся,
- Олюська,
- Олюсик,
- Ольчик,
- Олик,
- Олько,
- Ольця,
- Ользя,
- та навіть – Вольга чи Волька.
День Ангела Ольги відзначають кілька разів у році – 10 лютого, 6 березня, 14 березня, 17 липня і 23 листопада.
Не Олюша, а – Оленька / Freepik
Це ім'я є у всіх слов'янських мовах, тільки у західних слов'ян пишеться без м'якого знаку – Олга (Olga у латинській транскрипції).
А серед відомих українок, які мають ім'я Ольга – Княгиня Ольга, Ольга Косач, Ольга Кобилянська, Ольга Франко, Ольга Русова, Ольга Кошарна, Ольга Сумська, Ольга Броварець, Ольга Харлан, Ольга Полякова, Ольга Фреймут.
Сильне ім'я для сильної, рішучої й цілеспрямованої дівчини! А от пестливо – звертайтеся українською!

