/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fb20f804e2f4a2b95fe2ea31917efdc31.jpg)
Не лише субсидія: українці можуть отримати міжнародну допомогу на оренду житла
Українцям розповіли про міжнародну допомогу на оренду житла для ВПО.
Як передає "Хвиля", про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії "Слуга народу" Олена Шуляк у коментарі РБК-Україна.
В Україні діють як державні програми для надання доступного житла вимушеним переселенцям, так і проєкти від міжнародних фінансових організацій. Завдяки цим міжнародним проєктам сім’ї внутрішньо переміщених осіб мають можливість отримувати компенсацію витрат на оренду житла.
"Наразі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців разом із партнером в Україні – БФ "Право на захист" – надають грошову допомогу на оренду житла сім’ям вимушених переселенців. Насамперед ідеться про людей, які нещодавно переїхали з тимчасово окупованих територій або з прифронтових регіонів і місць, де тривають активні бойові дії", – розповіла Шуляк.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Ffdba1975c8aeb012a68e92a0db72895f.jpg)
За її словами, проєкт реалізують у Києві та Київській області, а також у Дніпропетровській, Полтавській, Кіровоградській і Запорізькій областях.
"Це тимчасова підтримка сімей ВПО, яка компенсує вартість оренди житла протягом шести місяців. Завдяки цьому родина має час адаптуватися на новому місці, знайти роботу і в подальшому самостійно орендувати житло", – підкреслила Шуляк.
Зокрема, допомогу можуть отримати:
- Люди, які повернулися з-за кордону й живуть у місцях тимчасового проживання під загрозою виселення;
- ВПО, які мешкають у непридатних для тривалого проживання приміщеннях – дитсадках, школах, медичних закладах;
- Вимушені переселенці, які проживають у модульних містечках;
- Сім’ї ВПО, які орендують житло, але перебувають під ризиком виселення;
- Ті, хто повернувся з-за кордону, але орендує житло з незадовільними умовами проживання.
"Учасники програми повинні самостійно знайти собі житло та оплатити перші два місяці оренди. Цю суму їм повернуть. Загалом компенсація розрахована на 6 місяців", – сказала Шуляк.
Окрім цього, вона нагадала, що вимушені переселенці можуть скористатися й державною програмою субсидій на оренду житла для ВПО. Сума компенсації залежить від кількості членів сім’ї, рівня їхнього доходу та вартості оренди в конкретному регіоні.
Ця програма не лише допомагає орендувати власне житло тим, хто через фінансові труднощі не може зробити це самостійно, але й захищає ВПО від різкої зміни умов оренди, адже орендні відносини оформлюються юридично.
Нагадаємо, у Німеччині можуть скоротити соціальні виплати.

