Олена Шуляк
  • Дата народження
    24 січня 1976
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Олена Шуляк
265

Олена Шуляк

Шуляк Олена Олексіївна: нардепка IX скликання ВР та голова партії «Слуга народу»

Шуляк Олена Олексіївна: колишня бізнеследі, соратниця колишнього прем'єра Гончарука, яка потрапила до Верховної Ради за його неофіційною квотою. На початку 2020 року відмовилася від міністерського портфеля. У листопаді 2021 року очолила партію «Слуга народу».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Олена Олексіївна Шуляк (дівоче прізвище Осенюк) народилася 24 січня 1976 року у місті Київ.

Освіта

У 1992 році Олена закінчила 231-шу середню школу у Києві. Шуляк вивчала економіку та управління у будівництві у Національному транспортному університеті (1997) та психологію у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (2007).

У Міжнародному інституті менеджменту Олена здобула ступінь МВА. У 1999 році вона стала сертифікованим аудитором. Шуляк навчалася також у школі бізнесу Карнегі-Меллона Теппера.

Сім'я

Олена одружена з Олександром Шуляком. Він керівник ТОВ «Енжіай Груп» (основний вид діяльності — купівля та продаж нерухомості).

Подружжя має доньку Дарину. Вона студентка Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка. Була співробітницею ТОВ «Інститут когнітивного моделювання». З жовтня 2019 року – тренер-викладачка у MBA Kids International, а з жовтня 2021 року – менеджерка з комунікацій у UNIT.City.

Кар'єра

Влітку 1999 року Олена заснувала та очолила аудиторську компанію «Стандарт». Наступного року вона стала співробітницею фінансово-промислової групи Midland Group. Впродовж шести (2000-2006) років Олена керувала департаментом аудиту та аналізу фінансово-господарської діяльності. У цей час під її контролем перебувало сімдесят підприємств, які входили до сфери інтересів Midland Group.

У 2005 році вона увійшла до складу Наглядової ради ЗАТ «Експрес-банк». З липня того ж року до жовтня 2014 року Олена була фізичною особою-підприємцем (вирощування зернових та технічних культур).

З 2007 до 2014 року Шуляк очолювала «Midland Development Ukraine». Олена була співвласницею цієї компанії (основний вид діяльності — управління нерухомістю за винагороду або на договірній основі).

Потім рік вона займала посаду голови Наглядової ради «Українська будівельна спільнота». Восени 2017 року Олена була однією із засновниць ТОВ «Кріейтор» (оренда та управління власною чи орендованою нерухомістю). Навесні 2015 року Шуляк подавала свою кандидатуру на конкурс на зайняття посади керівника Державної фіскальної служби.

З жовтня 2015 до серпня 2019 року вона знову була ФОП (консультації з питань комерційної діяльності та управління). У 2018 році Шуляк вдруге стала керівницею аудиторської компанії «Стандарт».

Олена була членом правління громадської організації «Офіс ефективного регулювання» (BRDO), де очолювала сектор «будівництво». Вона була координаторкою ініціатив в організації «Кадровий резерв» та входила до правління суспільно-політичного руху «Люди важливі».

Крім того, Олена обіймала посаду віцепрезидентки з фінансів української філії міжнародної організації Young Presidents' Organization. Шмуляк — співзасновниця Спілки українських підприємців.

У 2014 році вона вперше намагалася стати депутаткою. Тоді Олена балотувалася до столичної міської ради, замкнувши першу п'ятірку виборчого списку партії «Демократичний альянс». Але ця політсила до Київради не пройшла.

Проте через п'ять років їй вдалося стати народним депутатом. На позачергових парламентських виборах Олена була 13-ю у списку партії «Слуга народу». На момент подання документів до ЦВК вона значилася керівницею Midland Development Ukraine. За даними ЗМІ, Шуляк до парламенту потрапила за неформальною квотою голови «Офісу ефективного регулювання» Олексія Гончарука.

У ІХ скликанні Верховної Ради Олена стала заступницею фракції «Слуга народу» та комітету з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Також вона голова міжфракційного об’єднання «За велике будівництво».

У листопаді 2019 року Шуляк призначена представницею уряду у Верховній Раді України, змінивши Ірину Верещук. Вже в березні 2020 року після зміни Кабінету міністрів Олена пішла з цієї посади.

Місяцем раніше після відставки міністерки розвитку громад та територій Олени Бабак прем'єр Гончарук пропонував Шуляк очолити відомство. Проте вона відмовилася.

Восени 2021 року з'явилася інформація, що після Олександра Корнієнка крісло голови партії «Слуга народу» займе Олена Шуляк. Як зазначив нардеп Олександр Качура, Шуляк «має необхідний управлінський досвід для цієї роботи».

15 листопада партійний з‘їзд ухвалив рішення про призначення Шуляк головою  «Слуги народа». Кандидатура Олени була єдиною на цю посаду.

Скандали

Влітку 2021 року комп'ютерна система логічного та арифметичного контролю визнала декларацію Шуляк ризикованою. З цієї причини НАЗК взяла її звітність на повну перевірку.

За кілька місяців на запит видання «Українські Новини» те ж відомство розпочало ще одну перевірку парламентарки. За інформацією преси, нардепка могла бути кінцевим бенефіціаром компанії Infrar Assets LTD з Британських Віргінських островів. Управління корпоративними правами цієї компанії вона нібито не передавала. Infrar Assets LTD — один із засновників та бенефіціар ТОВ «Кріейтор». Її другою засновницею виступила Олена Шуляк.

Також у запиті йшлося про перевірку публікацій у ЗМІ про можливу наявність у Шуляк незадекларованих коштовностей: сумки Versace, Chanel та Bottega Veneta, серги Van Cleef & Arpels – Alhambra.

За словами журналістки LB.ua Анни Стешенко, після того як вона опублікувала цю інформацію, Шуляк у партійному чаті запропонувала позбавити її акредитації.

В інтерв'ю виданню «КП в Україні» Олена заявила, що вважає лицемірним, «якщо у звичайному житті ти носиш бренди, а потім приходиш до Ради, все різко знімаєш і починаєш грати іншу роль. Або ще гірше – купуєш спеціальний гардероб для Ради, показуючи свою простоту та скромність. Мені здається, так нечесно».

Декларація

У березні 2021 року Олена Шуляк опублікувала електронну декларацію про свої прибутки за минулий рік.

Нардепка спільно з чоловіком володіє п'ятьма квартирами (84,36; 36,5; 59,1; 155; 42,5 кв.м.) та двома паркомісцями. Вся нерухомість знаходиться у Києві. Олена пересувається на автомобілі Land Rover 2012 року випуску, її чоловік за довіреністю їздить на BMW X6 2008 року випуску.

За 2020 рік сукупний дохід Олени становить трохи більше мільйона гривень (зарплата у парламенті, відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень, страхові виплати, банківські відсотки). 

Олександр поповнив сімейний бюджет на 1,4 мільйона гривень. З них мільйон він отримав від продажу цінних паперів та корпоративних прав, а зарплата у ТОВ «Енжіай Груп» принесла йому 450 тисяч.

У банках Шуляк зберігає 29 тисяч гривень, 6830 євро та два долари, у її чоловіка — 27 тисяч гривень. Готівкою парламентарка задекларувала 552 тисячі гривень, 415 тисяч доларів, у її чоловіка — 30 тисяч євро та 50 тисяч доларів.

Олександр Шуляк зберігає у компанії з управління активами «Портофін» 1,75 мільйона гривень. Олена третім особам позичила 45 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону