/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F6430c2b0e16e9810c265c63147a14551.jpg)
"Ризики серйозні": експерт попередив про небезпечний сценарій завершення війни
Важливо:
Доктор економічних наук, співзасновник Європейського центру аналізу та стратегій Владислав Іноземцев прокоментував питання про те, чи може президент США Дональд Трамп відмовитися від вирішення "українського питання" і перекласти всю відповідальність на Європу.
"Ризики збільшуються, і серйозно. У Європи є багато варіантів, можливостей, але немає бажання. У принципі, Європа легко може замінити американців з погляду фінансування України та військового забезпечення. Але чи готова вона до цього? Тут питання виключно політичної волі", - підкреслив він в інтерв'ю Главреду.
Експерт нагадав про те, що за весь час війни Європа виділила Україні близько 200 мільярдів євро, однак її можливості значно більші.
"Тобто те, що вони можуть зробити, у мене немає ні найменших сумнівів. Але вони не хочуть - вони бояться Путіна і його непередбачуваності, бояться того, що їхні платники податків почнуть не задовольнятися, що в них соціальне забезпечення впало, що борг зріс і так далі. Подивимося, що зуміє змінити новий канцлер Німеччини Мерц, але їхня нерішучість просто кричуща", - упевнений він.
Співрозмовник каже, що Європа всі останні роки "намагається довести собі, що вона набагато слабша, ніж є насправді".
"І в неї це якоюсь мірою, на жаль, виходить. Тому це питання виключно бажання - можливості для цього є", - додав Іноземцев.
Раніше Зеленський назвав 2 європейські країни, які братимуть участь у мирних переговорах. Президент України заявив, що позиція щодо перебування Європи за столом переговорів є чіткою та безальтернативною.
Нагадаємо, раніше Зеленський сказав, чому не веде прямі переговори з Путіним. Президент України заявив, що блокування переговорів з Росією є виключно через позицію Путіна.
Як повідомляв Главред, у Зеленського висловилися про ймовірний сценарій завершення війни. Кремль створює нестабільність у різних регіонах, підкреслив Михайло Подоляк.
Інші новини:
Хто такий Владислав Іноземцев
Владислав Леонідович Іноземцев (рос. Владислав Леонидович Иноземцев; нар. 10 жовтня 1968, Нижній Новгород, РРФСР, СРСР) — російський економіст, соціолог і політичний діяч. Доктор економічних наук, повідомляє Вікіпедія.
Автор понад 300 друкованих праць, опублікованих в Росії, Франції, Великій Британії та США, в тому числі 15 монографій (одна у співавторстві з Деніелом Беллом) чотири з яких перекладено англійською, французькою, японською та китайською мовами. Член наукової ради Російського ради з міжнародних справ (з 2011 до теперішнього часу), голова Вищої ради партії "Громадянська сила" (2012—2014).
У березні 2010 підписав звернення російської опозиції "Путін повинен піти". У червні 2011 року виступив на з'їзді партії "Правое дело" і запропонував "поставити в центр передвиборчої кампанії теми, які ніхто більше не посміє підняти і які дозволять консолідувати цільову аудиторію".
Прихильник євроінтеграції України навіть попри небажання ЄС швидко залучати Україну до своїх структури. Підтримує ідеї переведення суду найвищої інстанції з господарських справ в Україні до європейських судових інституцій, зокрема Суду справедливості ЄС, що має підвищити атрактивність України для світового капіталу. Також висуває ідеї більш тісного союзу Британії, України та Туреччини в Європі, країн поза межами ЄС.

