/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F850258dd5d02bdb9fa07c7681bb6b4f6.jpg)
Рік з чипом у мозку: пацієнт Neuralink розповів, як почуває себе і чи має побічні ефекти
Такий результат дозволяє зробити першу серйозну оцінку технології, яка допомагає людям з паралічем кінцівок отримати незалежність у роботі з комп’ютерами та спілкуванні в соцмережах, розповідає 24 Канал.
Ноланд Арбо, який не може рухати руками й ногами, поділився своїм досвідом у соцмережі X. Він жартома зазначив, що єдиним "побічним ефектом" стала "ненаситна жага отримати роз'єм для підключення", натякаючи на процес з'єднання імпланта з зовнішньою платформою.
Одна з основних проблем Neuralink – зсув тонких зондових електродів у тканинах мозку через природну рухливість нервових структур. Це може призвести до втрати сигналу вже за кілька годин після операції.
У випадку Арбо 85% зондів змінили своє положення, що вимагає постійного калібрування системи. Він регулярно працює з командою Neuralink, щоб спростити цей процес.
Попри це, імплант довів свою надійність та безпеку. Завдяки йому Арбо відмовився від контролера, який раніше тримав у роті, і тепер керує комп’ютером виключно силою думки. Він грає у стратегії, зокрема Civilization, а також випробовує гоночні симулятори.
Пацієнт вважає, що зможе керувати інвалідним візком за допомогою імпланта і постійно просить розробників додати роботизовану руку для повсякденних завдань. Neuralink поки що тільки розглядає такі можливості, але компанія має намір розширювати кількість користувачів, щоб нейроінтерфейс став звичною технологією.
