Радість шкодить собаці: ветеринар пояснив, то таке синдром щасливого хвоста
Радість шкодить собаці: ветеринар пояснив, то таке синдром щасливого хвоста

Радість шкодить собаці: ветеринар пояснив, то таке синдром щасливого хвоста

Ветеринар розповів про неприємний побічний ефект, який може виникнути через махання хвостом у собак.

Ви дізнаєтеся:

Собаки, яких часто називають "найкращими друзями людини", є бажаними супутниками для багатьох. Їхня відданість і ніжність роблять їх ідеальними домашніми улюбленцями.

Власники собак зазвичай вважають, що добре розуміють своїх вихованців і можуть "читати" їхню мову тіла. Хвіст, що радісно махає, зазвичай асоціюється з щасливим собакою, але насправді це може сигналізувати про цілий спектр різних емоцій.

У деяких випадках собаки настільки активно махають хвостом, що це призводить до болючої травми, відомої у ветеринарній практиці як "синдром щасливого хвоста", пише Daily Express.

Чимало людей звертаються до соціальних мереж у пошуках відповідей на питання, що стосуються їхніх улюбленців. На щастя, багато фахівців охоче діляться своїм досвідом та порадами.

Один із таких ветеринарів, доктор Лера, здобув популярність у TikTok завдяки своїм відео, в яких розповідає про різні проблеми, що впливають на здоров’я тварин. В одному з його відео, яке набрало понад 315 тисяч переглядів, він пояснив, що таке "синдром щасливого хвоста" і чому він є проблемою.

"Один із симптомів — кривавий хвіст. У ветеринарній медицині існує таке поняття, як "happy tail". Це стан, коли собака так сильно махає хвостом, що б’є ним об стіни чи інші поверхні, завдаючи собі травм і навіть розбиваючи шкіру до крові", - пояснив він.

На відео Лера показав пацієнта з пошкодженим хвостом – на кінчику виднілася червона, запалена рана.

"Ось пацієнт, який пошкодив свій хвіст, але, як бачите, він все ще щасливий. Ми зазвичай накладаємо пов’язку, щоб захистити пошкоджену ділянку", - додав лікар.

Дивіться відео із поясненням ветеринала Лера:

За його словами, іноді ветеринари навіть використовують корпус від шприца, щоб захистити кінчик хвоста від подальших ударів. Навіть якщо собака знову зачепить хвіст, він буде в безпеці.

"Зазвичай загоєння займає від семи до чотирнадцяти днів. Дуже важливо тримати пов’язку сухою", - наголосив Лера.

Як зрозуміти, що собака щаслива
Як зрозуміти, що собака щаслива / Інфографіка - Главред

Чи означає махання хвостом завжди радість

Фахівці з VCA Animal Hospitals пояснюють: "Махання хвостом – це складний процес. Не всі рухи хвостом однакові. Темп руху та його положення можуть передавати різні емоції".

Часто хвіст, що махає, помилково сприймають як ознаку дружелюбності, тоді як насправді собака може намагатися знайти спосіб завершити взаємодію. У деяких випадках така неправильна інтерпретація призводить до агресивної поведінки, наприклад, укусів або гарчання.

Якщо у вас є будь-які занепокоєння щодо здоров’я хвоста вашого улюбленця, найкращим рішенням буде звернутися до ветеринара для отримання професійної консультації та догляду.

Читайте також:

Що таке Daily Express

Daily Express - щоденний таблоїд, що виходить у Великій Британії.

Видання є головною газетою Express Newspapers, що є дочірньою компанією холдингу Northern & Shell, чиїм одноосібним власником є Річард Десмонд.

Джерело матеріала
loader
loader