/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F1da34e7b0749886dd77fdcd4571100ff.jpg)
Як погода впливає на самопочуття та як знизити її наслідки на організм
Весняна погода часто впливає на самопочуття метеозалежних людей.
Головні болі, слабкість, зміни тиску – це лише частина проблем, які виникають під час коливань температури чи магнітних бур, пише "Наше місто".
Гіпотонія – знижений тиск, який може з’являтись у підлітків, вагітних або після сильних фізичних навантажень. Симптоми – головний біль у лобно-скроневій ділянці, запаморочення, холодні кінцівки, сонливість. Іноді цей стан проходить самостійно, але в окремих випадках є наслідком серйозних проблем - шоку, кровотеч або порушення кровообігу. У критичних ситуаціях потрібно негайно викликати "швидку".
Гіпертонія – це вже підвищений тиск. Люди часто її не помічають, хоча вона також небезпечна. При ній виникає біль у потилиці, червоніє обличчя, з’являється дзвін у вухах. Тиск 140/90 і вище – сигнал звернутися до лікаря.
Варто знати, що 75% людей реагують на зміни атмосферного тиску та магнітні бурі. Важливо контролювати тиск, особливо після 40 років, та регулярно проходити профогляди. Уникати гіпертонії допоможуть - зниження солі до 5 грамів на день, продукти з калієм, 1,5–2 літра води щоденно, фізичні вправи 150 хвилин на тиждень, достатній сон (7–9 годин).
Гіпотонія й гіпертонія мають схожі ознаки, але важливо розрізняти їх. При зниженому тиску – холодні руки, слабкість; при підвищеному – почервоніння, шум у вухах.
Щоб уникнути проблем, потрібно не лише дослухатись до свого тіла, а й звертатись до лікаря. Правильне харчування, активність та спокій – найкраща профілактика, яка допоможе зустріти весну здоровим і в тонусі.
Раніше ми повідомляли, інсульту, інфаркт та ниркова недостатності: чим небезпечна гіпертонія, та як її вчасно розпізнати.
Як подолати високий тиск без таблеток: поради кардіологів для українців в умовах стресу - детальніше на Знай.ua.

