"Загарбник комори" на тарілці: названо причину, чому слід мити рис перед приготуванням
"Загарбник комори" на тарілці: названо причину, чому слід мити рис перед приготуванням

"Загарбник комори" на тарілці: названо причину, чому слід мити рис перед приготуванням

Подібно до крихітних "троянських коней", рисові довгоносики можуть ховатися в зернах рису, причому навряд чи нам вдасться помітити їх. Тому вчені радять ретельно промивати рис перед приготуванням.

Про це пише IFLScience.

Рисові довгоносики не є чимось незвичайним. Вони можуть потрапити до мішків з рисом у формі личинки, надійно сховавшись усередині зерна. Дослідники зазначають, рисові довгоносики навряд чи можуть нашкодити здоров'ю людини, навіть якщо їх з'їсти. Однак вони також є однією з вагомих причин, чому нам варто промивати зерна перед приготуванням.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Що таке рисові довгоносики

Рисові довгоносики є частиною довкілля, але насправді вони їдять не тільки рис — в їхній раціон також входять кукурудза та інші злаки. Як і у багатьох довгоносиків, у них є чудовий макаронний носик, який вони використовують, щоб прогризати тверду оболонку рисових зерен. Вони не тільки харчуються корисними речовинами всередині, але самки також здатні відкладати яйця всередині зерен.

Як довгоносики потрапляють у рис

Промислове виробництво рису містить певну кількість фумігації, щоб спробувати захистити запаси від шкідників, але це рідко буває ефективним на 100%. Дослідники зазначають, що дорослі особини довгоносиків вельми мініатюрні, проте личинки ще складніше зловити, оскільки вони подорожують у мішках, надійно сховавшись усередині рисового зерна.

Раніше вчені навіть намагалися використовувати звук, щоб відстежувати зараження в сховищах рису, прислухаючись до їхнього жування. Відомо, що личинки харчуються внутрішньою частиною рисового зерна, поки воно не стає порожньою оболонкою. Після цього довгоносики виповзають назовні, а потім починають відкладати власні яйця. У результаті навіть пара довгоносиків може призвести до зараження.

Рисові довгоносики не заподіють вам шкоди, але якщо ви залишите рис без нагляду на кілька місяців, вони можуть його знищити
Фото: Shutterstock

Профілактика появи рисових довгоносиків

Дослідження показують, що комахи частіше зустрічаються в сирому шліфованому рисі. Однак найменша їхня кількість міститься у зразках обробленого рису, наприклад, пропареного.

Чи небезпечні рисові довгоносики

Рисові довгоносики не завжди містяться в рисі, і навіть якби вони були, вживання кількох із них не зашкодить вам.

Раніше Фокус писав про те, що вчені розповіли, чи варто мити рис перед приготуванням.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader