Передають звук прямо у вуха: у США розробили технологію віртуальних навушників
Передають звук прямо у вуха: у США розробили технологію віртуальних навушників

Передають звук прямо у вуха: у США розробили технологію віртуальних навушників

Дослідники Університету штату Пенсильванія розробили нову технологію Audible Enclave. Така технологія дозволяє слухати музику без навушників, не заважаючи іншим, навіть якщо перебувати в закритому просторі, наприклад, в автомобілі.

Як повідомляє видання BGR, музику можна почути, лише якщо перебувати у цьому просторі.

Ця технологія використовує ультразвукові звукові хвилі для створення сфокусованих "кишень" звуку, які чує лише одна людина. Використовуючи серію акустичних лінз, або метаповерхонь, ця система вигинає ультразвукові промені в повітрі. Коли два промені перетинаються, вони генерують звук лише в невеликому, цільовому просторі.

Такий віртуальний набір навушників працює без додаткового обладнання. Поточний прототип музичної технології без навушників може передавати чистий звук на відстані близько одного метра. Розробники зауважили, що він може досягати гучності розмови.

Снимок_115.PNG.webp (22 KB)

"Для тестування системи ми використовували манекен голови і тулуба з мікрофонами у вухах, щоб імітувати те, що чує людина в точках вздовж траєкторії ультразвукового променя, а також третій мікрофон для сканування області перетину. Ми підтвердили, що звук не було чутно, окрім точки перетину, яка створює те, що ми називаємо анклавом", — наголосили розробники технології.

Так, порівняно з традиційними навушниками, нова технологія дозволяє чути також, що відбувається навколо. Це дозволяє залишатися в курсі подій і взаємодіяти з іншими, одночасно слухаючи музику, аудіокниги тощо. Оскільки нічого фізично не надягається, цей музичний пристрій без навушників може також змінити правила гри в плані доступності. Це може зацікавити користувачів з підвищеною сенсорною чутливістю або тих, хто вважає звичайні навушники незручними. Наразі ця технологія перебуває на етапі раннього тестування.

Джерело матеріала
loader