/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Ff1bfd8776785e914f075899299dd8f5e.jpg)
"Ми не відступимо" Трамп жорстко висловився про мито, витік та Гренландію
Президент США Дональд Трамп в інтерв'ю телеканалу NBC News рішуче відкинув усі побоювання щодо негативного впливу його політики на економіку. Після бурхливого тижня дискусій про витік у Signal, нові автомобільні тарифи та плани щодо Гренландії, він, незважаючи на шквал критики, залишається впевненим у правильності свого курсу.
Під час телефонної розмови, яка відбувалася, коли він грав у гольф із президентом Фінляндії Александром Стуббом у Флориді, Трамп послався на опитування, які вказують на рекордну за останні 40 років кількість американців, переконаних у правильному курсі країни. "Вперше за десятиліття ми йдемо правильним шляхом, і люди це відчувають", — заявив президент.
Щодо нових 25% тарифів на всі іноземні автомобілі, Трамп висловився без дипломатичних реверансів: "Мені абсолютно байдуже, чи підвищать вони ціни. Навпаки, я сподіваюся, що ціни зростуть, бо тоді американці купуватимуть вітчизняні автомобілі". Президент наголосив, що тарифи запроваджуються назавжди: "Світ обкрадав Сполучені Штати протягом останніх 40 років. Ми просто відновлюємо справедливість".
Трамп також відмовився звільняти будь-кого з причетних до скандального витоку військових планів у чаті Signal. Нагадаємо, радник з нацбезпеки випадково додав журналіста до закритого чату, де обговорювалися плани удару по єменських хуситах.
"Я не звільняю людей через фейкові новини та полювання на відьом, — категорично заявив Трамп. — Ми провели надзвичайно успішну операцію. Удар був потужний і влучний. Але ніхто не хоче про це говорити".
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F742e341331f33409bbe84530dcb4b4c6.jpg)
Окрему увагу президент приділив Гренландії — території, яка зараз належить Данії. "Ми отримаємо Гренландію, 100%", — безапеляційно заявив Трамп. Хоча він і додав, що є "хороша можливість обійтися без військового втручання", але при цьому "нічого не знімає з столу переговорів".
На питання, який сигнал такі дії надсилають Росії та Китаю, президент лаконічно відповів: "Мене це не хвилює. Гренландія — це питання міжнародної безпеки. Біля її берегів плавають кораблі з Росії, Китаю та інших країн. Ми не дозволимо, щоб відбувалися речі, які зашкодять світу чи Сполученим Штатам".
Також нагадаємо, глава Пентагону Хегсет після SignalGate влип у ще один скандал.
