Що насправді викликало провал контрнаступу 2023 року: NYT розповіли таємну історію війни в Україні
Що насправді викликало провал контрнаступу 2023 року: NYT розповіли таємну історію війни в Україні

Що насправді викликало провал контрнаступу 2023 року: NYT розповіли таємну історію війни в Україні

Протягом майже трьох років Україна та США були у стратегічному таємному партнерстві.

Газета New York Times описала співпрацю України та Сполучених Штатів Америки у військових операціях проти Росії. Секретне партнерство спрямовувало загальну стратегію бою та давало точну інформацію про мету українським солдатам на полі бою.

Інформація про це була опублікована у свіжому матеріалі NYT. Зазначається, що розвиток та внутрішня робота даного партнерства були відомі виключно вузькому колу американських та союзних чиновників.

У даному випадку йдеться про провалений наступ ЗСУ у 2023 році, а також операцію в Курській області та створення секретного штабу — Task Force Dragon.

Головне про співпрацю України та США у ході операцій проти РФ

Видання наводить приклад історії великого наступу ЗСУ у 2023 році. Головною його метою був Мелітополь. Штати наполягали зосередитись на одному ударі. Залужний погодився з цим, Сирський хотів іти на Бахмут і Зеленський підтримав його.

Тоді боєприпаси поділили порівну між Мелітополем та бахмутом. П’ять найкращих бригад було віддано Олександру Сирському. При цьому американці не знали про це. Вони лише побачили дивні пересування супутниками.

Тоді замість 12 бригад на південь пішло 7, а на Бахмут — 5. Проте замість прориву стався повільний поступ на кілька сіл. Байден зрозумів, що план провалився і почав слабшати заборону на удари по РФ.

Також видання зазначає, що у 2022 році у Вісбадені було створено секретний штаб – Task Force Dragon. У матеріалі йдеться про те, що щодня американські та українські військові офіцери встановлювали пріоритети націлювання, серед яких були російські підрозділи, частини обладнання чи інфраструктура. Американські розвідники переглядали супутникові знімки, радіовипромінювання та перехоплювали повідомлення, щоб знайти російські позиції. Після цього українським військовим передавали координати для поразки цілей.

У січні 2024 року американські та українські військові офіцери у Вісбадені спільно спланували кампанію з використанням ракет далекого радіусу дії, наданих коаліцією, разом із українськими безпілотниками, щоб атакувати близько 100 російських військових цілей по всьому Криму.

Ще один важливий момент полягає в тому, що нібито ЗСУ зайшли до Курської області без дозволу США, з американською технікою. Тобто Пентагон каже, що "це був шантаж", проте підтримка України припинена не була.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що у США знайшли для Трампа ідеальний план припинення війни в Україні.

Теги за темою
Україна Росія США
Джерело матеріала
loader
loader