Угорщина розпочала маніпулятивну кампанію проти вступу України до ЄС – DW

Угорщина розпочала маніпулятивну кампанію проти вступу України до ЄС – DW

Уряд Віктора Орбана запустив дезінформаційну кампанію, спрямовану на формування негативного ставлення громадян до євроінтеграції України. У межах так званого "національного опитування" угорцям пропонують висловитися щодо членства України в ЄС, попередньо ознайомивши їх із сімома "ризиками", які нібито несе цей процес. Про це повідомив речник угорського уряду Золтан Ковач у соцмережі X у суботу, 29 березня, передає DW.

"Незабаром угорці отримають свої пакети документів для голосування щодо членства України в ЄС. У них міститься короткий огляд семи ключових ризиків вступу – питань, які безпосередньо впливають на майбутнє Угорщини і які мають бути ретельно зважені перед ухваленням рішення", – написав він.

Сім міфів про загрози від України

Разом із бюлетенями громадянам надсилатимуть так звані "контраргументи", які спрямовані на формування негативного іміджу України. Ключові тези включають:

Фінансове навантаження – нібито після вступу України Брюссель змусить Будапешт брати участь у спільних боргових зобов’язаннях.

Сільськогосподарські ризики – маніпуляція про те, що угорські фермери втратять субсидії через перерозподіл європейських коштів.

Якість продуктів – безпідставні твердження про використання Україною "генетично модифікованих культур та заборонених хімікатів".

Безпекова загроза – перекручена інформація, що "Україна до війни була центром організованої злочинності" і що "зброя може потрапити не в ті руки".

Ринок праці – маніпуляція про те, що українці "використають дешеву робочу силу", що нібито призведе до падіння зарплат і загрози пенсійним виплатам.

Медична небезпека – неправдиве твердження, що в Україні "бракує обов’язкової вакцинації", хоча в реальності в країні існує чітка система обов’язкових щеплень.

Соціальні виплати – залякування тим, що нібито "поспішний вступ України" поставить під загрозу виплату 13-ої пенсії в Угорщині.

Опитування як інструмент пропаганди

Голосування розпочнеться в середині квітня і триватиме до 20 червня. Орбанівський уряд передбачив можливість голосування поштою, а сам бюлетень міститиме лише одне запитання: "Чи підтримуєте ви вступ України до ЄС?", з відповідями "так" або "ні".

Це вже не перша подібна ініціатива угорської влади. Соціологи неодноразово критикували такі "національні опитування", називаючи їх інструментом маніпуляції громадською думкою. Формулювання питань та контекст подачі інформації свідомо спрямовані на отримання потрібного результату.

Раніше, у 2023 році, угорський уряд проводив подібне опитування, де також містилися питання, пов’язані з Україною. Тоді воно супроводжувалося масованою пропагандистською кампанією через ЗМІ та соціальні мережі, спрямованою на підрив підтримки Києва серед угорського суспільства.

Докладніше про те, як ЄС протистояти шантажу Орбана, читайте у статті Володимира Кравченка "Орбан знову зробив це. Є чотири способи зупинити його".
 
 

Джерело матеріала
loader
loader