Оцінювання повсякденного функціонування: як підготуватися пацієнту
Оцінювання повсякденного функціонування: як підготуватися пацієнту

Оцінювання повсякденного функціонування: як підготуватися пацієнту

Оцінювання повсякденного функціонування: як підготуватися пацієнту

Рекомендації дали у МОЗ.

В Україні з 1 січня 2025 року введена процедура оцінювання повсякденного функціонування особи, яку проводять експертні команди. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, що треба робити пацієнту, щоб підготуватися до цієї процедури.

Що має робити пацієнт, що пройти процедуру оцінювання повсякденного функціонування

У МОЗ дали такі рекомендації пацієнтам:

  • Прийти вчасно. Якщо оцінювання відбуватиметься очне, слід запланувати достатньо часу на дорогу. В разі запізнення в лікарів не буде достатньо часу на розгляд справи.
  • Переконатися, що особу направили на оцінювання. Лікуючий лікар формує направлення в електронному вигляді. Якщо є сумніви в тому, що направлення сформоване, слід уточнити це у свого лікаря перед візитом.
  • Підготувати необхідні документи. З собою слід взяти: паспорт або інший документ, що посвідчує особу; оригінали медичних документів за наявності (виписки, результати обстежень тощо).
  • Бути готовим розповісти про свій стан. Експертна команда оцінює, як саме захворювання чи травма впливають на щоденне життя пацієнта.
  • Можна запросити представника. Це може бути лікар, соціальний працівник, адвокат або інша уповноважена особа. Для цього потрібно заздалегідь подати заяву та копію документа, що підтверджує повноваження представника.
  • Проводити аудіо- та відеофіксацію. Якщо пацієнт хоче записати процес оцінювання, потрібно заздалегідь повідомити про це експертну команду та написати заяву. Учасники оцінювання мають бути поінформовані про запис. Такі записи можуть бути долучені до матеріалів, що подаються під час оскарження. Водночас не допускається публічне використання записів відео-, аудіофіксації розгляду справи без згоди осіб, що присутні на них.
  • Зберігати спокій. Всі члени експертної команди працюють відповідно до законодавства. Якщо виникнуть питання щодо обґрунтованості рішення експертної команди, пацієнт має право його оскаржити.
  • Поставити питання експертній команді. Пацієнту мають пояснити, на основі яких критеріїв ухвалене рішення. Якщо особі видали рекомендації, що є частиною Індивідуальної програми реабілітації (ІПР), можна уточнити, як їх можна реалізувати та які подальші кроки необхідні.

Із 1 січня розпочався не тільки новий 2025 рік, а й нове життя в питанні експертизи функціональних порушень українців. До 2025 року питаннями «втрати працездатності» займалися медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Ці комісії добре чи погано, але професійно оцінювали людей із хворобами. Детальніше про це – у статті лікаря-онколога Андрія Гардашніка «Чи стануть експертні комісії панацеєю від безладу МСЕК?» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader
loader