Корейські вчені розробили крихітну ядерну батарею, яка здатна живити пристрої десятиліттями
Корейські вчені розробили крихітну ядерну батарею, яка здатна живити пристрої десятиліттями

Корейські вчені розробили крихітну ядерну батарею, яка здатна живити пристрої десятиліттями

Дослідники з Корейського науково-технічного інституту Тегу Кьонбук створили крихітну ядерну батарею, яка може живити пристрої десятиліттями без підзарядки.

Деталі

Ця батарея використовує бета-частинки, які є просто електронами високої енергії. Магією цієї батареї є матеріал вуглець-14, радіоактивний ізотоп, який випромінює бета-частинки. Ці частинки стикаються з напівпровідником із діоксиду титану, покритим барвником на основі рутенію, який вибиває електрони, які залишаються в барвнику, створюючи електричний струм.

Період напіврозпаду вуглецю-14 становить близько 5730 років, що означає, що теоретично батарея все ще може виробляти 50% вихідної потужності через майже шість тисячоліть. Однак у реальному світі практична вихідна потужність, швидше за все, знизиться набагато раніше через руйнування матеріалів протягом такого періоду часу.

Розміром з таблетку, така батарея генерує приблизно 0,4% енергії, необхідної для роботи звичайного кишенькового калькулятора. Це дуже небагато, але достатньо для роботи медичних пристроїв, таких як схема імпульсу кардіостимулятора або дистанційні датчики навколишнього середовища для реєстрації даних.

Також є мікрочипи та сенсори, для яких буде достатньо згенерованої енергії. Існує велика кількість технологій із наднизьким енергоспоживанням, які можуть використовувати такий елемент живлення.

Розробники батареї зазначають, що вона цілком безпечна, хоч в її основі й радіоактивний елемент. Бета-частинки, які випромінює вуглець-14, уже присутні майже в усьому, у тому числі в організмі людини. При цьому навіть папір може блокувати поширення бета-частинок вуглецю-14, тому екранувати батарею дуже просто.

Джерело матеріала
loader
loader