Виробники мікроелектроніки, зокрема, ті, хто займається виробництвом мікроелектронних приладів і замовленнями військового призначення у Білорусі, потрапили під санкції Євросоюзу. Список з семи юридичних і 25 фізичних осіб, згідно рішення Ради Європи, оприлюднив Офіційний журнал ЄС 27 березня.
До санкційного списку внесено:
ВАТ "Планар" - виробника мікроелектроніки, у тому числі військового призначення;
ВАТ "Інтеграл" - виробника мікроелектроніки;
держпідприємство "Завод точної електромеханіки", що входить до складу Держкомвійськпрому Білорусі, виробника балістичних ракет;
ТОВ "Рідотто" - розробника додатків для онлайн-ігор,
ДП "Білоруські лотереї" входить до структури Управління справами президента Білорусі, має виключне право на організацію лотерей;
компанія Белбет - онлайн-казино, яким керує ДП "Білоруські лотереї";
ТОВ Цибулька-Бел (належить громадянину Німеччини Йоргу Дорнау).
Під санкції потрапили також Сергій Аваков (гендиректор ВАТ "Планар"), Юрій Чорний (директор заводу точної електромеханіки), Дмитро Шведко (підприємець, мажоритарний акціонер та директор ТОВ "Рідотто"), Михайло Денисенко (директор ДП "Білоруські лотереї").
Санкції запроваджено проти Центрвиборчкому Білорусі, його співробітників, керівника справами президента Білорусі Юрія Назарова та його заступників, а також низки суддів.
Нагадаємо, у кінці 2024 року Рада ЄС розширила обмеження проти Білорусі, додавши у санкційний список 26 фізичних та двох юридичних осіб. Зокрема, санкції запровадили проти суддів, які карали противників режиму Аляксандра Лукашенка. Крім цього, під обмеження потрапили керівники різних пенітенціарних установ (в’язниці та СІЗО) та їх заступники, а також начальник медичної частини однієї з цих установ, де політвʼязні "перебувають у нелюдських умовах та зазнають знущань".
Також під санкції потрапили особи, які отримували вигоду від режиму Лукашенка, зокрема через привілеї або переваги, які надавали їхнім компаніям. Так, обмеження наклали на транспортно-складську компанію ТОВ "Влате Логістик" та її пʼятьох акціонерів. Компанія володіє двома прикордонними пунктами пропуску на кордоні Білорусі та ЄС, вона користується "значними податковими перевагами та пільгами" від режиму Лукашенка.