
Рятувальники отримали від Норвегії обладнання для ліквідації наслідків атаки Росії на ЧАЕС
Норвегія через Механізм цивільного захисту ЄС передала Україні обладнання для ліквідації наслідків атаки російського безпілотника на Чорнобильську АЕС
Про це 27 березня повідомила пресслужба ДСНС.
"Дякуємо за непохитну підтримку України в цей складний час, коли ми боремося за право бути вільними та незалежними у кривавій війні, розв’язаній Росією. Окремо хочу подякувати за швидку допомогу Норвезького агентства у відповідь на запит ДСНС через Механізм цивільного захисту ЄС щодо надання обладнання для ліквідації наслідків атаки російського безпілотника, який влучив у захисну оболонку об’єкта "Укриття" на Чорнобильській АЕС", - висловився очільник відомства Андрій Даник.
У пресслужбі зазначили, що 1500 індивідуальних приладів для вимірювання рівня радіації (дозиметрів), а також 5 автоматизованих систем контролю опромінення допоможуть рятувальникам оперативно визначати рівень радіації під час роботи у небезпечних зонах, що значно підвищить їхню безпеку та допоможе ефективніше реагувати на радіаційні аварії.
Даник наголосив, що ДСНС зацікавлена в подальшій співпраці з Норвезьким агентством з ядерної та радіаційної безпеки та урядом Норвегії для відновлення й створення безпечного простору в Україні, а також для захисту населення від радіаційних і ядерних загроз.
- Російський БПЛА із фугасною бойовою частиною в ніч на 14 лютого влучив в укриття 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. Через це його було суттєво пошкоджено. Наступного дня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга зустрівся з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі та обговорив з ним інцидент на Чорнобильській АЕС, а Міненерго закликало МАГАТЕ активізувати зусилля для запобігання атакам на ядерні об'єкти.
- 20 березня пресслужба Greenpeace Україна повідомила, що спеціальна місія організації відвідала ЧАЕС, аби з'ясувати стан нового безпечного конфайнменту (НБК), який був уражений ворожим безпілотником 14 лютого. З'ясувалося, що через атаку російського безпілотника було пошкоджено 50% північного даху, а також південний дах і бокові стіни станції. Пошкоджено матеріали, що покривають дах, а також важливі конструкції, зокрема кранову систему. Існує ризик корозії через потрапляння снігу та води під арку ЧАЕС. Унаслідок цих пошкоджень конструкція більше не відповідає проєктним вимогам і ліцензії.
Читайте також: Безпека ЧАЕС під питанням: як виникла захисна арка і чи здатна вона витримувати удари. Пояснюємо

У Британії затримали депутата Дена Норріса: його підозрюють у зґвалтуваннях, зокрема дітей

Руки геть від України: в Європі сотні людей також протестували проти Трампа

Посолка США уточнила, звідки на Україну летіли ракети після критики Зеленського

Ліквідовано понад 1300 росіян, знищено 56 артсистем: втрати ворога на 6 квітня

Агресор атакував Черкащину ракетами та "Шахедами": пошкоджені будівлі та ЛЕП
