/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F1bae7d9ef4ac89d8282b3c2fdf88ecdd.jpg)
Підсумки 26.03: Більше літаків і угода про надраСюжет
Україна матиме більше літаків Mirage; США підготували для України “повноцінний” варіант угоди про корисні копалини. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Україна матиме ще більше французьких винищувачів Mirage. Ця авіація вже допомагає захищати українське небо. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на прес-конференції з президентом Франції Еммануелем Макроном. Український лідер подякував французькому колезі за надані літаки і додав, що ті вже стали частиною повітряного щита України.
США підготували для України “повноцінний” варіант угоди про корисні копалини, що може бути укладена вже наступного тижня, заявив міністр фінансів США Скотт Бессент. Він додав, що початковий проєкт угоди, яку Україна і США могли підписати наприкінці лютого, був викладений на чотирьох сторінках. Проте Вашингтон нібито скористався моментом, щоб “перейти до завершеної угоди”.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж виділяє 2 млрд євро військової допомоги Україні. У цей пакет увійдуть протитанкові ракети, ракети для ППО та для літаків Mirage. Окрім того, передбачене фінансування виробництва техніки в Україні.
Співробітники СБУ затримали двох російських агентів, які готували подвійний теракт біля ТЦК у Тернополі. Спочатку поплічники ворога планували підірвати припарковане біля ТЦК службове авто. Друга вибухівка мала спрацювати після прибуття на місце події екстрених служб. “У такий спосіб російські спецслужби планували не тільки вбити максимальну кількість громадян України, але й ліквідувати своїх агентів як “зайвих свідків”, – йдеться у повідомленні. На росіян працювали двоє наркозалежних із Полтавщини. Вони шукали гроші “на дозу” в Телеграм-каналах і там їх завербували росіяни.
Українські військові не завдавали ударів по російській енергетичній інфраструктурі у Курській і Брянській областях, а також по енергетичних обʼєктах на території тимчасово окупованого Криму, повідомив Генштаб ЗСУ. У Генштабі наголосили, що Росія “поширює неправдиві та безпідставні звинувачення, щоб затягувати війну, продовжувати брехливу пропаганду та типові російські спроби обманути світ”.
Росіяни у своїй заяві після переговорів в Ер-Ріяді заявили про те, що перемир’я щодо ударів по об’єктах енергетики діє нібито з 18 березня. Але з того часу вони щонайменше вісім разів атакували енергооб’єкти. Про це повідомив радник президента України Дмитро Литвин. “Ми не будемо вдаватися у подробиці, але вже було вісім підтверджених влучань в енергетичні об’єкти. А щоночі наші сили ППО збивають близько сотні ударних безпілотників – і багато з них, імовірно, були націлені на інші енергетичні об’єкти. Якби не наші захисники, влучань могло бути набагато більше”, – наголосив він.
Домовленість про “мораторій” на удари по енергооб’єктах Росії та України – це хороше просування уперед і вона повинна дотримуватися. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков. “Ви знаєте, що ці контакти продовжуються дуже інтенсивно, саме завдяки цим контактам вдалося досить швидко вчора погодити перелік російських та українських об’єктів, які підпадають під дію тимчасового мораторію на удари по енергосистемі”, – сказав він і не забув покритикувати “київський режим” за начебто “спроби ударів по російським енергооб’єктам”.
Від початку поточного року Міноборони уклало контракти з 12 українськими виробниками озброєння на майже 130 млрд грн. Це не лише стабільність постачань для ЗСУ, а й розвиток оборонної промисловості, створення нових робочих місць та посилення економіки в умовах війни, наголосили у відомстві.

