НАТО не хоче, щоб гарантії безпеки повторювали Будапештський меморандум чи Мінські угоди - Рютте
НАТО не хоче, щоб гарантії безпеки повторювали Будапештський меморандум чи Мінські угоди - Рютте

НАТО не хоче, щоб гарантії безпеки повторювали Будапештський меморандум чи Мінські угоди - Рютте

НАТО спільно з партнерами обговорює майбутні гарантії безпеки для України, які мають бути дієвими й не повторювати Будапештський меморандум чи Мінські угоди.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній з Президентом Володимиром Зеленським пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У відповідь на запитання, чи передбачають гарантії безпеки розгортання військ НАТО в Україні, Рютте зазначив, що наразі тривають обговорення всіх аспектів на багатьох рівнях , зокрема, радників з питань національної безпеки міністрів закордонних справ. І Україна активно залучена до цього, так само, як європейські країни і США.

«Тож ми справді працюємо над цим разом. Поки що занадто рано точно сказати, яким буде результат. Але очевидно, що США будуть залучені. Зрозуміло, що ми не хочемо повторення Будапештського меморандуму чи Мінських угод. Ці гарантії безпеки повинні бути дієвими», - сказав Рютте.

Він додав, що гарантії партнерів – це другий безпековий рівень після розбудови Збройних сил України після війни, до якої НАТО буде активно долучене.

«Звісно, ми вже долучені через наше командування у Вісбадені, яке допомагає Україні боротися зараз. Але ми також допомагатиме Україні розвивати свої Збройні сили як суверенній, гордій нації в майбутньому, після укладення мирної угоди», - запевнив генсек НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що гарантії безпеки Україні, робота над якими зараз триває, мають бути такими, як 5 стаття НАТО, а також серед іншого передбачати фінансування української армії.

Фото Укрінформу можна купити тут

Теги за темою
Володимир Зеленський НАТО
Джерело матеріала
loader
loader