Жодного з 74 прокурорів із скасованою інвалідністю не звільнили – ЦПК
Жодного з 74 прокурорів із скасованою інвалідністю не звільнили – ЦПК

Жодного з 74 прокурорів із скасованою інвалідністю не звільнили – ЦПК


Після пів року розслідування лише двом з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями повідомили про підозру.


Міністерство охорони здоровʼя скасувало 74 інвалідності з 526 прокурорів, які їх мають. Однак Офіс генерального прокурора не звільнив жодного з цих прокурорів. Про це  Центр протидії корупції (ЦПК) в понеділок, 24 березня.
 
У листопаді минулого року виник скандал через підозрілу наявність великої кількості інвалідностей в прокурорів. Президент Володимир Зеленський наказав ОГП та правоохоронним органам “вжити заходи реагування щодо виявлення, розслідування та протидії корупційним й іншим кримінальним правопорушенням під час встановлення інвалідності прокурорами та іншими чиновниками”.

Після пів року кримінального розслідування лише двом з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями повідомили про підозру – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. За підрахунками ЦПК, вони отримали 1,5 млн гривень пенсії за фейкові інвалідності.

“Наразі слідчими ДБР повідомлено про підозру двом діючим керівникам окружних прокуратур Хмельницької та Черкаської областей за ознаками вчинення кримінальних правопорушень”, – повідомили у ДБР.

ЦПК також запитав у МОЗ, скільком прокурорам скасували рішення МСЕК, тобто інвалідності. Так, в Хмельницькій області скасували рішення 13 прокурорам, а в інших областях України – 61.
 
“І слідчі ДБР, і прокурори ОГП знають про результати цієї перевірки, оскільки саме вони її ініціювали. Проте замість того, щоб “ловити” недоброчесних прокурорів, ДБР у цей час доганяло військових”, – зазначив ЦПК.

З 74 прокурорів, яким МОЗ скасувало фейкові інвалідності, про підозри повідомили лише двом. Також жодного з них не звільнили через те, що в ОГП не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
 

Раніше повідомлялося, що двох прокурори та двох медиків МСЕК підозрюють у шахрайстві з отриманням інвалідності. Це призвело до незаконного заволодіння пенсійними виплатами на суму понад 1,4 млн грн.



Теги за темою
розслідування Корупція прокурор
Джерело матеріала
loader
loader