Потрібно створити чіткий санкційний механізм проти викрадачів українських дітей - Кондратюк
Потрібно створити чіткий санкційний механізм проти викрадачів українських дітей - Кондратюк

Потрібно створити чіткий санкційний механізм проти викрадачів українських дітей - Кондратюк

Потрібно створити чіткий санкційний механізм проти осіб, які викрадають, примусово переміщують або незаконно усиновлюють українських дітей, а також тих, хто свідомо перешкоджає їхньому поверненню.

Про це в інтерв’юУкрінформу заявила заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк, яка курує парламентський трек у президентській ініціативі Bring Kids Back UA.

"Насправді цей законопроєкт ще не пройшов перше читання. Він зареєстрований та перебуває на розгляді в комітеті", - прокоментувала вона питання щодо законопроєкту, який передбачає доповнення ККУ окремою статтею, що кваліфікуватиме як воєнні злочини незаконне переміщення та затримку репатріації українських дітей.

За її словами, "потрібно докласти всіх зусиль для його ухвалення, адже він ґрунтується на двох важливих аспектах".

"Перший – це необхідність чіткого санкційного механізму проти осіб, які викрадають, примусово переміщують або незаконно усиновлюють українських дітей, а також тих, хто свідомо перешкоджає їхньому поверненню. Другий – це внесення відповідних змін до Кримінального кодексу України, аби забезпечити належну правову кваліфікацію цих злочинів", - заявила Кондратюк.

Також вона наголосила на необхідності створення санкційного списку.

"Його необхідно інтегрувати в санкційні пакети, які впроваджуються в Європі. Важливо, щоб у цих списках фігурували конкретні особи: державні службовці, керівники регіонів РФ, відповідальні за депортацію українських дітей, організатори так званих "оздоровчих таборів", з яких діти не повертаються", - додала віцеспікер.

За її словами, правозахисні організації та NGO вже ведуть таку роботу й збирають імена причетних. "Однак, на жаль, наразі немає єдиного уніфікованого списку. Частина інформації є у ГУР МО, частина – в СБУ. Тому зараз дуже важливо налагодити координацію між відповідними структурами, щоб створити єдину базу даних", - додала Кондратюк.

Вона підкреслила, що процес повернення викрадених Росією дітей "проходить складно".

"У межах цієї ініціативи ми маємо підтримку Канади, але фактичне повернення дітей відбувається переважно завдяки окремим неурядовим організаціям та посередництву Катару. Це непростий і багатошаровий процес, який потребує залучення країн, що мають вплив на Російську Федерацію. Наприклад, я мала розмову з Апостольським нунцієм в Україні і знаю, що Святий Престол також займається цим питанням", - повідомила Кондратюк.

Більш детально читайте в інтерв’ю за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, Україна повернула 1 223 дитини з майже 20 000 дітей, що були депортовані або незаконно переміщені Росією.

Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader
loader