Українські чоловіки живуть на 13-17 років менше за жінок: причини та фактори
Українські чоловіки живуть на 13-17 років менше за жінок: причини та фактори

Українські чоловіки живуть на 13-17 років менше за жінок: причини та фактори

Українські чоловіки живуть на 13-17 років менше, ніж жінки, що є аномально великим розривом у порівнянні з іншими країнами, де ця різниця становить 5-6 років. Про це заявила ендокринолог Наталія Безмен в ефірі програми Юрія Романенка.

Доктор Безмен зазначила, що тривалість життя чоловіків в Україні, за різними даними, становить від 57-58 до 64-66 років, тоді як жінки в середньому живуть до 73-75 років.

"Тривалість життя - це найінтегральніший показник, найкращий показник, щоб поговорити приблизно про все, що відбувається в країні. Це буде і про екологію, і про стан доріг, і про стан охорони здоров'я, звісно, і про харчування, культурні особливості, медицину, про все", - підкреслила експерт.

Серед немедичних факторів, що впливають на тривалість життя чоловіків, Безмен виділила високу смертність від ДТП та утоплень, а також наслідки війни.

"Зараз у нас війна, і чоловіки гинуть, звісно, більше. Тому ця статистика буде ще гіршою, коли перерахують цифри через кілька років після війни. Там розрив буде вже і 20 років, а може й більше", - зазначила лікар.

Тривалість життя в Україні
Тривалість життя в Україні

Говорячи про медичні причини, Безмен вказала на вплив гормональних особливостей, зокрема тестостерону, а також на структуру смертності від неінфекційних захворювань. Перше місце серед причин смертності займають серцево-судинні захворювання.

"Далі у нас були несподівано для багатьох захворювання органів дихання, хронічні обструктивні хвороби легень. Взагалі неочевидна причина. Навіть я свого часу була здивована, коли побачила її на другому місці рейтингу", - поділилася експерт.

На третьому місці, за її словами, знаходяться пилові бронхіти та бронхіти курців, які "суттєво скорочують тривалість життя і проявляються найбільше ближче до похилого віку".

Середня тривалість життя
Середня тривалість життя

Наталія Безмен підкреслила, що екологічні проблеми в Україні також негативно впливають на здоров'я громадян: "Що у нас із якістю повітря, що у нас із постійними рейтингами останніми роками, що Київ у нас найбільш забруднене і загазоване місто Європи. Оце все потім призведе до ХОЗЛ навіть у тих, хто не курить".

Експерт зазначила, що система охорони здоров'я в Україні історично більше орієнтована на жінок: "Це система охорони здоров'я, яка працює на жінок більше, і так було в принципі і раніше, і за Союзу, тому що тоді система Семашка ставила однією з головних цілей охорону материнства і дитинства. І тому була виділена окрема структура гінекологічної служби".

Раніше українцям показали на цифрах катастрофічну різницю між смертністю і народжуваністю.

Джерело матеріала
loader
loader