«Президенте Трамп, ось хто диктатор»: New York Post вийшла з фотографією Путіна на обкладинці
«Президенте Трамп, ось хто диктатор»: New York Post вийшла з фотографією Путіна на обкладинці

«Президенте Трамп, ось хто диктатор»: New York Post вийшла з фотографією Путіна на обкладинці

Одна з провідних консервативних газет США назвала десять головних істин про війну Росії проти України.

Американська газета New York Post вийшла з фотографією російського правителя Володимира Путіна на обкладинці та великим написом «Президенте Трамп, ось хто диктатор».

У самому випуску газети вийшла авторська колонка британського консервативного публіциста Дуґласа Мюррея під назвою «10 істин про російсько-українську війну, які ми ігноруємо на свій страх і ризик».

Цими істинами, за словами журналіста, є:

  1. Володимир Путін почав цю війну, незважаючи на слова Трампа кілька днів тому.
  2. Росія воює за загарбання України.
  3. Україна бореться за свою незалежність. Більшість українців не хоче бути частиною Росії.
  4. Українці — не росіяни. Це дві окремі етнічні групи з різними мовами та історією.
  5. Путін — диктатор.
  6. Зеленський — не диктатор. Він виграв президентські вибори, які були відносно вільними та чесними. Його рейтинг схвалення становить 57%, а не 4%, як заявив Трамп.
  7. Росія — не друг США. Це ворожа ядерна держава, яка бореться проти американської могутності та світу, який США побудували.
  8. Україна — друг США. Україна хоче бути частиною американського порядку.
  9. Путіну не можна довіряти. Це те, з чим погоджуються 81% американських виборців.
  10. Американська допомога Україні не витрачається намарно. Ми повинні пам’ятати, яка країна у цій війні справді корумпована — Росія.

Автор стверджує, що це 10 істин, які повинен усвідомлювати кожен американський виборець, за якими будуть оцінювати будь-яку угоду, укладену Трампом, і даватимуть оцінку йому в підручниках з історії.

«Якщо їх ігнорувати або не ставитися до них з належною серйозністю, це також матиме величезні наслідки на наступні десятиліття», — пише Мюррей.

Він підсумовує, що Дональд Трамп має шанс покласти край цій війні і припинити вбивства, а можливо, навіть отримати Нобелівську премію миру.

New York Post — одна з найдавніших і найбільших американських газет, яка дотримується консервативних позицій та підтримує Республіканську партію. З 1993 року газета належить компанії News Corporation медіамагната Руперта Мердока, з яким Дональд Трамп був у добрих стосунках. У 2017 році повідомлялось, що New York Post є однією з улюблених газет Трампа. На виборах 2020 року газета спершу підтримувала Трампа, проте згодом засудила його заклики до заворушень у Капітолії.

«За словами його колишніх радників, він [Трамп] добре знає, що пишуть в цій газеті, неодноразово реагував на її публікації у своїх промовах та соцмережах. Тому такий різкий матеріал про Путіна, опублікований саме тут, має значення. Це сигнал для всіх, хто досі намагається виправдовувати російську агресію або шукає спосіб її "заморозити"», — коментує появу статті колишній журналіст Мустафа Найєм.

Перед цим Трамп також заявив, що підтримує ідею проведення виборів в Україні, а Володимир Зеленський має начебто лише 4% підтримки серед українців.

У відповідь Зеленський сказав, що дані про 4% — це російська дезінформація, а Трамп, «на жаль, живе в цьому дезінформаційному просторі». Він послався на останні дані опитування КМІС, за якими станом на першу половину лютого 2025 року президенту довіряють 57% українців.

Після цього віцепрезидент США Джей Ді Венс звинуватив Зеленського в нібито «поливанні брудом» Трампа в медіа і сказав, що це «жахливий спосіб вести справи» з новою адміністрацією США.

Напередодні цих заяв, 18 лютого, держсекретар США Марко Рубіо та голова МЗС Росії Сергій Лавров провели переговори в Саудівській Аравії щодо «налагодження двосторонніх відносин» та війни Росії проти України. Українську сторону на зустріч не запросили.

Раніше, на Мюнхенській безпековій конференції, віцепрезидент США Джей Ді Венс намагався укласти з Україною угоду, за якою Україна передавала американській стороні 50% прибутків від видобутку корисних копалин, портів тощо без чітких гарантій безпеки з боку США. Проте президент Володимир Зеленський відмовився підписувати угоду в такому вигляді. Станом на зараз американська сторона продовжує наполягати на укладенні угоди.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США Володимир Зеленський Володимир Путін Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader