У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових
У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових

У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових

У Чернігові на базі обласної клінічної лікарні відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових, які отримали травми під час воєнних дій.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я України, передає Укрінформ.

Щороку безоплатну реабілітацію зможуть пройти понад тисяча військовослужбовців і військовослужбовиць України, зазначили в МОЗ.

У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових - Фото 1

У відділенні фізичної і реабілітаційної медицини облаштовані 12 палат на 45 ліжок. Усі палати обладнані сучасними багатофункціональними ліжками з електроприводом та меблями, які забезпечують максимальний комфорт для пацієнтів.

У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових - Фото 2

Нове відділення відповідає світовим стандартам безбар’єрності: широкі дверні отвори, відсутність порогів, медичний антиковзкий лінолеум на підлозі, поручні в коридорах, інклюзивні санітарні вузли з площею, достатньою для людей на колісних кріслах.

У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових - Фото 3

Перелік інноваційних тренажерів та апаратів у відділенні покриває весь спектр функціональних порушень, серед яких отримані внаслідок вогнепальних поранень, мінно-вибухових травм.

У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових - Фото 4

Кабінети фізичної реабілітації оснащені обладнанням із віртуальною реальністю, яке забезпечує зворотний зв’язок із пацієнтом.

У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових - Фото 5

«Ми не займаємося гіперопікою, адже люди самостійні — і мають такими бути. Наші пацієнти, навіть якщо прибувають на кріслах колісних, можуть повністю обслуговувати себе. Усі двері, входи, виходи доступні, є сучасні ліфти. Чернігівський центр не має фізичних бар’єрів — і наша команда працює, щоб не було й психологічних», — зауважила завідувачка відділенням фізичної і реабілітаційної медицини Ганна Анісовець.

У лікувально-реабілітаційній зоні розташовані великий і малий зали фізичної реабілітації, два зали для індивідуальних занять, асистивних технологій, психологічної допомоги, ерготерапії, а також кабінети терапевта мови і мовлення та фізичного терапевта.

У закладі працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Їх склад повністю відповідає сучасним вимогам.

У Чернігові відкрили інноваційний реабілітаційний центр для військових - Фото 6

На чолі команди – лікар фізичної і реабілітаційної медицини. В його підпорядкуванні фізичні терапевти, ерготерапевти, їхні асистенти, терапевти мови і мовлення, психологи і медичні сестри з реабілітації.

Відповідно до побажань пацієнта фахівці складають індивідуальний реабілітаційний план і працюють над досягненням поставленої мети.

У МОЗ підкреслили, що всі послуги з реабілітації безоплатні і повністю покриваються Національною службою здоров'я України в рамках Програми медичних гарантій.

Стаціонарна реабілітаційна послуга має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

За інформацією МОЗ, кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від двох до восьми реабілітаційних циклів упродовж року.

Як повідомляв Укрінформ, в Одеській області на базі комунальних закладів охорони здоров’я будуть створені п’ять центрів ментального здоровʼя і відділень реабілітації, де надаватимуть медичні послуги постраждалим унаслідок війни.

Фото: МОЗ

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader