Кожна п'ята дитина в Україні втратила когось із близьких під час війни - ЮНІСЕФ
Кожна п'ята дитина в Україні втратила когось із близьких під час війни - ЮНІСЕФ

Кожна п'ята дитина в Україні втратила когось із близьких під час війни - ЮНІСЕФ

Кожна п'ята дитина в Україні втратила когось із близьких під час війни - ЮНІСЕФ

Згідно з даними опитування, опублікованими сьогодні, 21 лютого, ЮНІСЕФ, кожна п'ята дитина в Україні втратила близького родича або друга після ескалації війни три роки тому.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

«Занадто довго смерть і руйнування залишаються постійним явищем у житті дітей в Україні, - сказала виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел. - Такий рівень насильства викликає величезний страх і страждання та порушує всі аспекти життя дитини».

З лютого 2022 року було вбито або поранено понад 2 520 дітей. Справжнє число набагато вище, оскільки ці цифри враховують тільки ті випадки загибелі дітей, які були підтверджені ООН. За останні три роки понад 1600 освітніх установ і майже 790 медичних закладів було пошкоджено або зруйновано, зазначає ЮНІСЕФ.

Унаслідок війни діти та підлітки зіткнулися з глибокими втратами та позбавленнями, що позначилося на їхньому розвитку та благополуччі на критичних етапах життя.

Досвід перших трьох років життя впливає на здоров'я і навчання дітей протягом усього життя. Однак трирічні діти в Україні знають лише війну. Батьки повідомляють, що почуваються фізично та емоційно виснаженими, що негативно позначається на житті родини. Найважливіші послуги, на які покладаються маленькі діти та їхні батьки, також були порушені війною.

Підлітковий вік також є особливо складним періодом для дітей в Україні. Майже третина підлітків повідомили, що почуваються настільки безнадійно і тужливо, що перестають займатися звичними справами, особливо це стосується дівчаток.

Проблеми з психічним здоров'ям дітей і підлітків в Україні посилюються через ізоляцію. Багато дітей постійно проводять години, ховаючись у підвалах, втрачаючи можливість спілкуватися і вчитися. Майже 40 відсотків дітей навчаються тільки онлайн або поєднують очні та дистанційні заняття. Вплив на процес навчання виявився величезним: у середньому діти втрачають два роки в читанні та один рік у математиці.
років у читанні та один рік у математиці.

ЮНІСЕФ співпрацює з партнерами по всій Україні, надаючи дітям у прифронтових районах найважливішу життєво важливу допомогу, включно з доступом до охорони здоров'я, безпечної води, грошової допомоги, освіти та послуг із захисту дітей. Разом ми ремонтуємо і відновлюємо мережі водопостачання та каналізації і забезпечуємо сім'ям з дітьми доступ до палива та одягу, щоб вони могли зігрітися в суворі зими.

Наразі у світі зареєстровано 6,86 мільйона українських біженців, майже мільйон з яких проживає в Польщі. Для дітей-біженців доступ до шкільної освіти залишається проблемою: половина дітей шкільного віку в країнах, що приймають біженців, не охоплені національними системами освіти, що впливає на їхню можливість навчатися і взаємодіяти з однолітками, а також розвивати основні навички, які матимуть вирішальне значення для відновлення України. ЮНІСЕФ продовжує працювати з урядами, муніципалітетами та місцевими партнерами над зміцненням систем, що забезпечують дітям-біженцям якісну освіту, медичне обслуговування та послуги із захисту.

«Діти завжди мають бути захищені від наслідків війни згідно з міжнародним гуманітарним правом і нормами в галузі прав людини», - сказала Рассел.

Нагадаємо, близько 19 відсотків дітей світу змушені жити в зонах, де не вщухають війни, підрахували в благодійній організації Save the Children.

Зокрема, у 2023 році близько 473 мільйонів дітей у всьому світі проживали в зонах конфліктів - це більш ніж удвічі більше, ніж 30 років тому.

Також зросла і кількість тяжких злочинів проти дітей, скоєних під час конфліктів. Зазначається, що у 2023 році було зафіксовано 31 721 підтверджений випадок таких злочинів, що на 15 відсотків більше, ніж у попередньому році.

В Україні Save the Children зафіксувала у 2023-му найвищу кількість військових атак на школи - серед 2414 нападів на школи та лікарні по всьому світу, що було більше, ніж будь-коли за останні десять років.

Третій рік повномасштабної війни в Україні виявився для дітей ще більш смертоносним, ніж попередній рік. Кількість жертв серед дітей у 2024 році зросла більш ніж на 50 відсотків порівняно з 2023 роком. Це означає, що російські окупанти стали значно частіше завдавати смертоносних ударів по цивільному населенню і, зокрема, по дітях.

Джерело матеріала
loader
loader