Як швидко зварити горох – лайфхаки для ідеального пюре
Як швидко зварити горох – лайфхаки для ідеального пюре

Як швидко зварити горох – лайфхаки для ідеального пюре

Як швидко зварити горох, щоб отримати ніжне пюре? Розкриваємо хитрощі: скільки води додати, чи варто замочувати й коли краще солити.

Про що ви дізнаєтесь:

Страви з гороху є популярними не лише через свій унікальний смак, але й завдяки корисним властивостям. Горох – чудове джерело рослинного білка. Проте багато господинь уникають його приготування, оскільки цей процес здається занадто складним. Як правильно варити горох, щоб він був м’яким? Скільки води потрібно на одну склянку гороху? Чи потрібно його замочувати? Результат часто залишає бажати кращого: горох або розварюється в кашу, або взагалі залишається твердим і навіть підгорає. Главред допомже розібратися з цими питаннями.

Як правильно варити горох, щоб він був м’яким

На YouTube-каналі "Готуй смачно" розповідають, як швидко, смачно і без зайвих зусиль приготувати горохове пюре, яке не пригорає та добре розварюється.

  1. Налийте в каструлю чотири склянки води та поставте на вогонь.
  2. Горох беріть у співвідношенні 1:2, тобто на чотири склянки води – дві склянки гороху.
  3. Ретельно промийте горох і всипте його у вже киплячу воду. Це важливо: якщо додати горох у холодну воду, він одразу пристане до дна каструлі.
  4. Після закипання перемішайте горох лише один раз.
  5. Через 30–40 хвилин, коли на поверхні залишиться зовсім мало води, додайте одну чайну ложку солі (без гірки).
  6. Ще через 10 хвилин перевірте готовність: розімніть кілька зерняток у ложці. Якщо вони легко розминаються – горох готовий.
  7. Вимкніть вогонь і залиште на 10–15 хвилин, щоб залишки води вбралися.
  8. Перемішайте готову кашу, додайте ложку соняшникової олії та ще раз перемішайте.

Чи потрібно замочувати горох перед приготуванням

Якщо ви обрали цілий горох, його варто перебрати, щоб видалити зіпсовані зерна. Цілий, колотий або навіть горохову січку потрібно кілька разів промити під проточною водою, доки вона не стане прозорою.

Процедура замочування значно скорочує час варіння. Однак важливо не перетримати горох у воді, інакше він може забродити та стане непридатним для приготування.

Після замочування горох потрібно ще раз промити. Якщо часу на замочування немає, варто хоча б залити горох водою на одну годину перед початком варіння.

Поради для швидшого приготування гороху

Крім замочування гороху є ще кілька варіантів як пришвидшити процес приготування.

Також можна почитати:

Про Ютуб канал "Готуй смачно"

Канал створено 2021 року. Підписниками є більше 6 тисяч користувачів. Тут блогерка ділиться своїми рецептами, котрі використовує на своїй кухні, розказує і показує, як правильно готувати різні страви.

Джерело матеріала
loader
loader