Цинічно та небезпечно: західні політики відреагували на заяви Трампа та підтримали Зеленського
Цинічно та небезпечно: західні політики відреагували на заяви Трампа та підтримали Зеленського

Цинічно та небезпечно: західні політики відреагували на заяви Трампа та підтримали Зеленського

Цинічно та небезпечно: західні політики відреагували на заяви Трампа та підтримали Зеленського

Критично висловлюються навіть конгресмени-республіканці.

Звинувачення президента США Дональда Трампа убік президента України Володимира Зеленського в нібито диктатурі викликали обурення як серед українців, так і серед європейських союзників.

Низка керівників держав та провідних політиків висловили підтримку Володимиру Зеленському.

Олаф Шольц, канцлер Німеччини, в інтерв'ю Spiegel назвав звинувачення Трампа неправильними і небезпечними.

«Просто неправильно і небезпечно заперечувати демократичну легітимність президента Зеленського. Зеленський – обраний глава держави. Той факт, що чергові вибори не можуть проводитися в розпал війни, відповідає вимогам Конституції України та виборчого законодавства. Ніхто не повинен стверджувати зворотне. Україна вже майже три роки захищається від нещадної російської агресії».

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре в інтерв'ю NKR:

«Я вважаю, що це вкрай несправедливо. Він є обраним президентом, який отримав більшість голосів, і в середині свого терміну він переживає війну».


Віце-канцлер Німеччини Роберт Хабек: 

«Заява президента США шокує. Це безпрецедентне спотворення реальності і воно надзвичайно небезпечне. Правда в тому, що диктатор Путін вторгся в демократичну Україну».

Президент Франції Еммануель Макрон заявив на Х, що його країна та партнери підтримують Україну та будуть нести всю відповідальність за забезпечення миру і безпеки в Європі. 

«Я щойно мав чергову тривалу розмову з кількома колегами з Європейського Союзу, а також Канади, Ісландії та Норвегії. Позиція Франції та її партнерів чітка і єдина. Ми хочемо тривалого і міцного миру в Україні. Ми стоїмо поруч з Україною і будемо нести всю відповідальність за забезпечення миру і безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я є його гарантом»

Президент Чехії Петр Павел

«Яку цінність мали б вибори в країні, яка три роки захищається від агресії з боку сусідньої ядерної держави? Як організувати вибори, коли п’ята частина території окупована, а вся країна під щоденними обстрілами? Назвати президента такої країни диктатором – це великий цинізм».

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський:

«Це питання української Конституції. Але якщо Росія наполягає на тому, що всі сторони переговорів повинні мати демократичний мандат, то, можливо, слід провести демократичні вибори і в Україні, і в Росії».

Лідерка британської Консервативної партії Кемі Баденок: 

«Президент Зеленський – не диктатор. Він демократично обраний лідер України, який сміливо протистоїть незаконному вторгненню Путіна».

Депутатка Європарламенту від Франції Наталі Луазо: 

«Президент Трамп думає, що він дає урок президенту України. Насправді він принижує США, демонструючи таке помилкове судження. Усі у світі помічають, що він не посмів би назвати Владіміра Путіна диктатором або засумніватися в тому, як він був обраний»

Американський сенатор-демократ Адам Шифф:

«Підле умиротворення Трампом російського диктатора залишиться в історії як ганьба. З часів Чехословаччини жодна демократична держава не була так зраджена західною державою».

Член британського парламенту Том Тугендхат:

«Деякі основні факти:  1. Росія вторглася в Україну і вбила тисячі людей.  2. Американське озброєння і європейські гроші спільно підтримували Київ.  3. Зеленський не більший диктатор, ніж Черчилль.  4. Путін сповнений рішучості зруйнувати союзи, створені США, щоб зміцнити свою владу».

Заяву Трампа розкритикували навіть його однопартійці.

Американський конгресмен-республіканець Майк Лоулер:

«Путін – підлий диктатор і бандит, який співпрацював із Китаєм та Іраном, щоб підірвати та дестабілізувати США, Європу, Ізраїль та вільний світ... Звісно, Україна має провести вільні та чесні вибори, але ця вимога, яка виходить від Путіна і Росії, є одночасно і смішною, і корисливою. Не можна дозволяти РФ встановлювати маріонетку і апологета Путіна просто для того, щоб захопити контроль зсередини». 

Колишні члени команди Трампа також засудили його нападки на Зеленського та Україну.

Майк Пенс, який був віцепрезидентом США у 2017-2021 роках, під час першого президентського терміну Дональда Трампа, написав на Х: 

«Пане президенте, Україна не “почала” цю війну. Росія почала нічим не спровоковане і жорстоке вторгнення, внаслідок якого загинули сотні тисяч людей. Дорога до миру має бути побудована на правді».

Джон Болтон –  радник Трампа з нацбезпеки у 2018-2019 роках, висловився ще більш критично. 

«Висловлювання Трампа щодо Зеленського та України є однією з найбільш ганебних ремарок, коли-небудь зроблених президентом США. Наша підтримка України ніколи не була благодійністю, наш спосіб життя вдома залежить від нашої сили за кордоном».
Джерело матеріала
loader