Вашингтон у переговорах з Москвою заходить занадто далеко й занадто швидко - Пайфер
Вашингтон у переговорах з Москвою заходить занадто далеко й занадто швидко - Пайфер

Вашингтон у переговорах з Москвою заходить занадто далеко й занадто швидко - Пайфер

Чинна адміністрація США занадто швидко й занадто далеко заходить у переговорах з Москвою на самому початку цього процесу, що ставить під сумнів можливість досягнення справедливого й міцного врегулювання в Україні.

Таку оцінку висловив в ексклюзивному коментарі Укрінформу Стівен Пайфер, експосол США в Україні (1998-2000 рр.), нині співробітник Стенфордського Центру міжнародної безпеки та співпраці, а також старший співробітник Інституту Брукінгса.

«Мене турбує, що Вашингтон заходить занадто далеко, занадто швидко з Москвою. Очевидне прагнення адміністрації до співпраці лише заохочуватиме росіян повірити, що вони можуть сидіти склавши руки й чекати американських поступок»,- зауважив колишній посол.

Він підкреслив, що росіяни вже почули минулого тижня, як президент Трамп і глава Пентагону Гегсет виступили із заявами, що Україна не зможе повернути всю свою територію або розраховувати на членство в НАТО. Водночас, за його словами, президент Трамп розриває зв’язки із західними лідерами, щоби погодитися на зустріч із Путіним та паралельно закликає до повернення Росії до складу G7/G8.

«Не схоже, щоби Вашингтон отримав щось натомість»,- зауважив Пайфер, поставивши при цьому під сумнів розумність такого підходу в переговорах із Кремлем.

Колишній посол наголосив, що адміністрація США має інтенсивніше співпрацювати з Києвом та європейськими лідерами.

«Врегулювання буде неможливим, якщо його не прийме Київ»,- підкреслив Пайфер.

У цьому зв’язку він нагадав, що Президент України Володимир Зеленський дав чітко зрозуміти, що не погодиться на американсько-російські домовленості без участі України.

«Так само адміністрація США хоче, щоби Європа надіслала миротворчі сили або сили безпеки, аби допомогти з урегулюванням»,- зауважив він. Цього було б краще досягти, залучивши європейців до переговорів про врегулювання раніше, ніж пізніше.

«Сподіваюся, адміністрація виправить свій підхід. З того, що ми бачили станом на зараз, навряд чи вдасться досягти справедливого й міцного врегулювання»,- підсумував колишній посол США в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у Саудівській Аравії відбулися переговори американської делегації та представників Росії. Держсекретар США Марко Рубіо та глава МЗС Росії Сергій Лавров провели зустріч перед переговорами щодо припинення війни в Україні. Американську сторону також представляли радник Білого дому з питань нацбезпеки Майк Волтц та спецпосланник США з питань Близького Сходу Стів Віткофф. З російського боку крім Лаврова на зустрічі були присутні помічник Путіна Юрій Ушаков та очільник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв, які відіграли ключову роль за лаштунками недавньої двосторонній угоді зі звільнення ув’язнених у РФ і США.

Президент Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор Путін боїться прямих перемовин з Україною, вважаючи такі дії програшем і слабкістю. Зеленський також підкреслив напередодні, що Україна не визнаватиме жодних результатів переговорів в Саудівській Аравії без участі України.

Теги за темою
Росія Дональд Трамп Вашингтон
Джерело матеріала
loader