Українські політики емоційно відреагували на заяви Трампа після мирних переговорів з РФ
Українські політики емоційно відреагували на заяви Трампа після мирних переговорів з РФ

Українські політики емоційно відреагували на заяви Трампа після мирних переговорів з РФ

18 лютого у Саудівській Аравії пройшли переговори між представниками США та Росії щодо мирного плану закінчення війни в Україні. Вони відбувалися без представників української сторони і завершилися далеко не на користь України. Наші політики у соцмережах емоційно відреагували на висновки зустрічі.

Народний депутат Олексій Гончаренко:

- Треба зібратись. І почати працювати. Виключити цей "підлітковий" режим з образами на світ і всіх на світі. Ми не в дитсадку. Інших планів потужності і стійкості у мене для вас немає. З чого почати. Зараз дуже важливо щоб Зеленський вийшов і прокомунікував те, що вчора заявив Трамп. Були сказані дуже серйозні речі і Україна не може просто так це слухати. Далі. Якщо Зеленський не зміг вибудувати відносини з командою Трампа внутрішні, то потрібно починати робити це публічно. Тут є три основних принципи. 1. Незалежність  2. Суверенітет 3. Територіальна цілісність. Умови України також мають бути чіткими. 1. Ніякого скорочення армії 2. Ніякої заборони на виробництво зброї 3. Жодних економічних обмежень 4. Жодних обмежень суверенітету 5. Жодного визнання окупованих територій російськими. Ми не можемо повернути їх зараз, але вони наші і прийде день - ми їх повернемо. 6. Конфіскація вже нарешті заморожених російських активів на нашу користь. Ось основні принципи та вимоги, які мають бути основоположними з нашого боку. На базі цього можна йти на переговори, - написав Гончаренко у Telegram.

Водночас він наразі не впевнений, чи всі умови будуть виконані. Каже. Це вже питання наступного етапу. Але на цьому етапі треба чітко окреслити свої власні межі і їх відстоювати.

- Без цього напрошуватися на якісь зустрічі – немає жодного сенсу. Нам результат - чи посидіти за столом? - резюмував нардеп.

Народний депутат Мар'яна Безугла написала емоційний пост у Facebook:

- Вибачте, змушена запропонувати пану Президенту США піти за російським кораблем. Маю право на свободу слова та власну думку. Дякую, американська демократіє, навчили.

Очільник Головного управління розвідки Міноборони Крило Буданов написав у соцмережі написав лаконічний пост:

- Вистоїмо.

Нардеп Мустафа Найєм у соцмережі Х:

- Історія не прощає таких слабкостей. Країна, яка першою висадила людину на Місяць, винайшла Інтернет, розщепила атом, організувала Берлінський авіаліфт, здійснила першу трансплантацію серця, дала світу вакцину від поліомієліту, космічний телескоп Хаббл, стелс-технології, штучний інтелект, масове виробництво автомобілів, джаз, рок-н-рол і хіп-хоп. Сьогодні лідери тієї самої країни сидять за столом переговорів із самовдоволеними вбивцями, які в захваті від того, що з ними взагалі хтось зволив поговорити, і не приховують усмішок – колективним "російським ведмедем", щиро переконаним у тому, що їхні співрозмовники тупі, жадібні та недалекоглядні. Це не про Україну. На щастя, ми не маємо до цього відношення. І це точно не про "Зробимо Америку знову великою". Це про приниження. Точніше, самоприниження. Це ніби Рим платив данину варварам, сподіваючись, що вони не прийдуть грабувати, - написав нардеп.

Арсеній Яценюк написав у соцмережі Х:

- Який план? Його мають сформувати Україна, Європейський Союз і наші сильні американські союзники. Де цей план на столі? Ранні початкові плани Трампа щодо війни в Україні здаються дуже хаотичними і химерними. Заклик Трампа про повернення росії до G7 - неприйнятний. Під час #MSC2025 закликав Японію та інших членів G7 не дозволити повернення росії й не допускати навіть подібних дискусій. Учасники Групи Семи повинні поділяти цінності свободи і демократії.

  • 18 лютого у Саудівській Аравії пройшли переговори між представника США та Росії. Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив, що зустріч пройшла позитивно. При цьому держсекретар США Марко Рубіо запевнив, що "переконаний у готовності Росії почати серйозний процес, щоб визначити, як можна покласти край війні".
  • 17 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні не визнаватимуть результати переговорів у Саудівській Аравії, бо будь-які переговори не можуть проходити за спиною України. 
Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader