Санкції США проти Росії поки що залишаться в силі - ЗМІ
Санкції США проти Росії поки що залишаться в силі - ЗМІ

Санкції США проти Росії поки що залишаться в силі - ЗМІ

Державний секретар Марко Рубіо повідомив європейським союзникам, що США збережуть санкції проти Росії принаймні до досягнення угоди про припинення конфлікту в Україні, навіть попри те, що президент Дональд Трамп, заявив, що ймовірно зустрінеться з Володимиром Путіним для обговорення врегулювання до кінця лютого.

За даними Bloomberg, під час телефонної розмови з європейськими колегами Рубіо запевнив, що санкції не будуть зняті раніше. Розмова відбулася після того, як Рубіо приєднався до інших американських посадовців у Саудівській Аравії у вівторок на зустрічі найвищого рівня віч-на-віч з російськими колегами з моменту повномасштабного вторгнення Москви в Україну в 2022 році.

Україна та європейські союзники були виключені з цих переговорів, що викликало побоювання в Києві та за його межами, що США укладуть угоду з Путіним про припинення бойових дій, яка пожертвує безпекою України та Європи, перекреслюючи роки політики США.

Виступаючи пізніше у Флориді, Трамп мало що зробив для того, щоб розвіяти ці побоювання. "Росія хоче щось зробити", - сказав він, додавши, що він "набагато більше впевнений" у можливості досягнення угоди після переговорів у Ер-Ріяді.

Натомість Трамп сказав, що він "розчарований" тим, що українські посадовці скаржилися на те, що їх виключили з переговорів. Звинувачуючи у російському вторгненні керівництво України під проводом президента Володимира Зеленського, Трамп сказав: "Ви ніколи не повинні були це починати. Ви могли укласти угоду". Він висловив підтримку проведенню нових виборів після досягнення угоди.

Занепокоєння полягає в тому, що якщо "Трамп так сильно хоче, щоб це закінчилося, і він, здається, розглядає економічні можливості з Росією", це "дійсно може призвести до швидкого і жахливого кінця конфлікту", - сказала Андреа Кендалл-Тейлор, колишня високопоставлена співробітниця розвідки, яка зараз є директором Програми трансатлантичної безпеки в Центрі нової американської безпеки. "Ось чого я дійсно боюся".

"Багато санкцій були введені в партнерстві з європейськими союзниками. Рішення США про дострокове зняття обмежень завдало б серйозного удару по зусиллям Європи відмовити Путіну в грошах, необхідних для фінансування його військової машини. Запевнення Рубіо щодо санкцій можуть дати певне полегшення європейським союзникам, які побоювалися, що США послаблять жорсткі фінансові покарання, які адміністрація Байдена наклала на Росію за її вторгнення", - пише видання.

Представник Держдепартаменту відмовився коментувати висловлювання Рубіо. У повідомленні Держдепартаменту про розмову Рубіо з європейськими союзниками не згадувалися санкції, але говорилося, що країни "домовилися підтримувати тісний контакт, працюючи над досягненням тривалого припинення конфлікту в Україні".

Раніше того ж дня Рубіо натякнув, що послаблення санкцій буде частиною будь-якої угоди.

"Є санкції, які були накладені в результаті цього конфлікту", - сказав Рубіо журналістам в Ер-Ріяді після переговорів. "Для того, щоб покласти край будь-якому конфлікту, всі сторони повинні піти на поступки".

Він додав, що угода про припинення війни відкриє "неймовірні можливості для партнерства з росіянами, геополітично в питаннях спільного інтересу і, відверто кажучи, економічно".

Російські посадовці також були оптимістично налаштовані після переговорів, вітаючи перспективу виведення відносин зі США з глибокої кризи, навіть коли вони виключили такі поступки, як допуск європейських військ в Україну для забезпечення мирної угоди.

"Росіяни, безсумнівно, вимагатимуть зняття всіх санкцій як частину припинення вогню", - сказав Деніел Фрід, колишній високопоставлений американський посадовець з питань санкцій, який зараз працює в Атлантичній раді.

Радники Трампа "були б нерозумні, якби піддалися цій вимозі, тому що, по-перше, якщо ви знімете санкції, а потім росіяни не дотримуються умов припинення вогню, ви дурень", - сказав він. "І коли взагалі росіяни дотримувалися якихось умов щодо чогось в Україні?"

ЄС наразі не планує послаблювати обмеження щодо Москви.

"Група семи" розглядає можливість посилення обмеження ціни і потенційно перегляду ціни в 60 доларів за барель з метою подальшого тиску на Москву. Але неясно, чи погодиться адміністрація Трампа на такий крок.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров перебуває під санкціями США з другого дня повномасштабного вторгнення Росії, але адміністрація Трампа не вважала це перешкодою для зустрічі Рубіо з ним в Ер-Ріяді у вівторок.

Путін також перебуває під санкціями США, які заявили, що "жодна окрема особа не несе більшої відповідальності за війну Росії проти України".

Джерело матеріала
loader