Французькі війська в Україні будуть не на фронті: Макрон пояснив їх функцію
Французькі війська в Україні будуть не на фронті: Макрон пояснив їх функцію

Французькі війська в Україні будуть не на фронті: Макрон пояснив їх функцію

Французькі війська в Україні будуть не на фронті: Макрон пояснив їх функцію

Вони виконуватимуть роль експертів та слугуватимуть підтримкою.

Франція не готується відправляти війська на територію України для прямої участі в бойових діях на фронті, однак обговорюється можливість спрямування до України експертів, або війська в обмеженій кількості для застосування поза зоною конфлікту, «щоб надати впевненості українцям і позначити солідарність». Про це президент країни Еммануель Макрон заявив у інтерв’ю французьким ЗМІ.

На початку 2024 року Макронпропонував ідею відправлення західних військ  в Україну, однак тоді жоден із лідерів його не підтримав. 

У неділю прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, щоготовий розглянути можливість розгортання британського військового контингенту в Україні в рамках угоди про припинення вогню, якщо її буде досягнуто. 

Водночас жодних рішень про це європейські країни наразі не ухвалили. 

У свою чергу, глава російського МЗС Сєргєй Лавров у вівторок заявив, що для Москви є неприйнятною присутність в Україні будь-яких військ країн НАТО, навіть не під егідою Альянсу.

Макрон розглядає розміщення європейських військ в Україні як одну з гарантій дотримання потенційного перемир'я. Також він не виключає  участі Франції у миротворчій операції під мандатом ООН уздовж лінії фронту. 

Французький президент  виступає за озброєння та оснащення української армії та прийняттям України в НАТО. У свою чергу Трамп і представники його адміністрації заявляли, що згодні виключити членство України в НАТО.

«Росія становить екзистенційну загрозу для європейців, з огляду на дії, які вона веде в різних сферах: дії на кордонах  Польщі, кібератаки в усіх наших країнах, такі напади, як у Великій Британії, маніпуляції інформацією або виборчими процесами, як у Румунії, явні загрози в ядерній доктрині», - зазначив Макрон. 

Президент також оголосив про намір зібрати парламентські групи та політичні партії для обговорення ініціатив Франції щодо підтримки України та зміцнення європейської безпеки.

Екстрений саміт у Парижі в понеділок виявив розбіжності серед європейських лідерів щодо відправлення військ в Україну. На середузапланований ще один раунд переговорів у більш широкому форматі.

Водночас Макрон висловив думку,  що телефонна розмова Дональда Трампа з Владіміром Путіним, яка відбулася минулого тижня, може допомогти відновити «корисний діалог». 

Президент Франції також додав, що зніме слухавку, якщо йому зателефонує Путін.

Емманюель Макрон часто телефонував Владіміру Путіну вже під час вторгнення військ РФ на територію України, за що неодноразово піддавався критиці, зокрема від президента Польщі Анджея Дуди.

Джерело матеріала
loader
loader