В ОГП розповіли про кримінальні справи щодо Порошенка, Медведчука та інших зі "списку РНБО"
В ОГП розповіли про кримінальні справи щодо Порошенка, Медведчука та інших зі "списку РНБО"

В ОГП розповіли про кримінальні справи щодо Порошенка, Медведчука та інших зі "списку РНБО"

В ОГП розповіли про кримінальні справи щодо Порошенка, Медведчука та інших зі "списку РНБО"

Зазначається, що вони притягуються до відповідальності за "тяжкі та особливо тяжкі" злочини.

В офісі генпрокурора розповіли, що проводять процесуальне керівництво у ряді кримінальних проваджень щодо ексчиновників та бізнесменів, проти яких запровадили санкції РНБО. У повідомленні ОГП вказується, що усі пʼятеро притягуються до кримінальної відповідальності "за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів".

Зокрема, експрезиденту Петру Порошенку у грудні 2021 року повідомили про підозру у держзраді та сприяння діяльності терористичних організацій (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 258-3 КК України). За цей же злочин повідомили про підозру екслідеру "ОПЗЖ" Віктору Медведчуку, зазначають в ОГП.

Їх підозрюють у сприянні в отриманні надприбутків терористичними організаціями "ЛДНР" на понад три млрд грн від постачання вугілля з окупованих територій. Це призвело до зростання енергетичної залежності України від Росії та зміцнило фінансову спроможність бойовиків, пишуть в ОГП. У вересні 2022 року досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні завершили. 

Медведчука також підозрюють у держзраді та порушенні законів і звичаїв війни (ст. 111, 438 КК України). Зокрема, за даними правоохоронців, він сприяв розграбуванню українського родовища нафти та газу у Прикерченському шельфі Чорного моря російськими високопосадовцями, а також передав росіянам таємну інформацію про розташування військової частини. Окрім цього, він забезпечив функціонування мережі впливу, яка повинна була формувати в Україні проросійську суспільну думку. Зараз обвинувальний акт у цьому кримінальному провадженні розглядають у суді.

Також в ОГП розповіли про розслідування справи "відомого бізнесмена", опис якого підпадає під олігарха Ігоря Коломойського. Він підозрюється у заволодінні разом з екскерівником філії "ПриватБанку" понад 5,36 млрд грн та подальшій легалізації майже 4,1 млрд грн доходів, здобутих злочинним шляхом (ст. 191, 200, 209, 366 КК України). Коломойського також підозрюють в організації замовного вбивства (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п.п. 11, 12, ч. 2 ст. 115 КК України). 

Окрім цього, про підозру повідомили бізнес-партнеру Коломойського. Його імʼя також не зазначається, але опис підходить під бізнесмена Геннадія Боголюбова. Його підозрюють у незаконному заволодінні паспортом іншої людини та організації незаконного переправлення особи через державний кордон України (ч. 3 ст. 357, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 332 КК України).

"Він підозрюється в організації свого незаконного перетину кордону із залученням прикордонника. Для цього бізнесмен використав паспорт громадянина України, який був втрачений у 2022 році, про що було повідомлено органи ДМС України. Наразі підозрюваного оголошено у розшук", — зазначили в ОГП.

Правоохоронці розповіли, що фактичного власника АТ "Банк "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго підозрюють в організації за попередньою змовою із службовими особами фінансової установи розтрати 113 млн доларів, чим завдано шкоди інтересам держави та вкладників банку (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Наразі він перебуває за кордоном, його оголошено в розшук. Окрім цього, підозри отримали кілька топменеджерів його банку. Також Жеваго є підозрюваним у кримінальному провадженні, де розслідуються факти створення ним та участі у злочинній організації, розтрати та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

"Згідно організованої схеми з рахунків банку незаконно виділено та перераховано на рахунки компаній-нерезидентів, які були підконтрольними членам злочинної організації, понад 608 млн грн. Фактично ці кошти було виведено з території України і не повернуто банку", — зазначили в ОГП.

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони ввечері 12 лютого затвердила рішення про введення санкцій проти Петра Порошенка, Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, Костянтина Жеваго та Віктора Медведчука. Згідно з документом, РНБО позбавила їх права користуватися та розпоряджатися активами.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що санкції проти Порошенка  запровадили через виведення мільярдів гривень під час війни. За його словами, ті, хто потрапив під санкції, можуть повернути виведені кошти у бюджет, і тоді обмеження знімуть, а кошти підуть на ЗСУ.

 

Джерело матеріала
loader
loader