Геннадій Боголюбов
  • Дата народження
    20 січня 1962
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Геннадій Боголюбов
660

Геннадій Боголюбов

Боголюбов Геннадій Борисович: бізнесмен і співзасновник групи “Приват”

Геннадій Боголюбов - Фото 1

Боголюбов Геннадій Борисович —  український бізнесмен, співзасновник і співвласник групи “Приват”, один із найбагатших людей в Україні — п’яте місце в списку найзаможніших українців, за версією “Forbes”.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Геннадій Боголюбов зараз
  6. Компромат
  7. Декларація
  8. Відео

Біографія

Геннадій Борисович Боголюбов народився 20 січня 1962 року в місті Дніпродзержинськ (нині Кам'янське) Дніпропетровської області.

Освіта

Боголюбов освіту здобув у стінах інженерно-будівельного інституту в Дніпропетровську (1984).

Сім’я

Геннадій був одружений, але інформацію про свою дружину не розголошує. Відомо тільки те, що колишню дружину звуть Олена. У 2010 році його донька Катерина вийшла заміж. Її обранцем став бізнесмен Дмитро Чернявський. У 2011 році у Геннадія народився онук.

Боголюбов доводиться сандаком (аналог хресного батька в іудаїзмі) синові олігарха Ігоря Коломойського.

Кар'єра

На відміну від свого бізнес-партнера Ігоря Коломойського, Геннадій Боголюбов — людина не публічна. Він рідше дає інтерв'ю і воліє залишатися в тіні Коломойського.

Геннадій Боголюбов - Фото 2

Протягом чотирьох років після закінчення інституту Геннадій був інженером у тресті "Дніпровськпромбуд". Після того, як в Радянському Союзі дозволили займатися підприємництвом, Боголюбов і Коломойський створили фірму "Сентоза" і зайнялися імпортом оргтехніки з-за кордону. Перший офіс майбутніх олігархів розташувався в підсобному приміщенні дніпропетровського кінотеатру.

У 1992 році Геннадій зі своїми партнерами (крім Коломойського, це були Сергій Тігіпко, Олексій Мартинов, Леонід Милославський) створили банк, який отримав назву "Приват" і став згодом найбільшим в країні. Бізнес Боголюбова і Коломойського скоро розрісся до групи компаній. У ній Боголюбов відповідав за формування стратегії.

Геннадій Боголюбов - Фото 3

У 1995 році ПриватБанк зайнявся ваучерною приватизацією. Компанія скупила у населення 1,2 млн сертифікатів. Натомість ці люди повинні були отримати акції підприємств, але це не сталося. Власниками акцій підприємств стали власники ПриватБанку, які займалися приватизацією цих компаній.

Першим активом "приватівців" став Дніпропетровський метизний завод. За рахунок ліквідації соціального навантаження і скорочення штату співробітників різко збільшився прибуток підприємства.

Сьогодні Група Приват має активи в багатьох бізнес-сферах, в тому числі в металургійному, нафтовому, медіабізнесі, рітейлінгу, авіації, фінансах та ін. Активи знаходиться не тільки в Україні, а й Росії, США, Швейцарії, Кіпрі, Польщі, Румунії та інших країнах.

У 1999 році підприємець очолив єврейську громаду. Фонд "Симха", заснований Боголюбовим, надає допомогу євреям із різних країн світу.

На його кошти було відновлено підземну синагогу Гетса, яка примикає до Стіни Плачу. Геннадій Боголюбов також створив павільйон із реліквіями, який розташувався неподалік від цього пам'ятника релігії і архітектури.

У 2008 році спільно з Ігорем Коломойським Геннадій Боголюбов створив єврейський центр “Менора” в Дніпрі.

Геннадій Боголюбов зараз

У 2020 році Геннадій Боголюбов втратив чималу частину своїх статків. Серед причин називають проблеми Нікопольського та Запорізького феросплавних заводів, а також Марганецького та Покровського гірничо-збагачувальних комбінатів: підприємства увійшли до смуги збитків через високу ціну на електроенергію та падіння попиту на їхню продукцію.

У листопаді 2021 року прізвище Геннадія Боголюбова з’явилося в новинах у зв’язку з тим, що в Україні пообіцяли надати офіційний статус олігархам. Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська.

У 2020-2021 роках Боголюбов судився щодо акцій, які раніше належали йому у ПриватБанку. У жовтні 2020 року Боголюбов звернувся до Господарського суду м. Києва з вимогами повернути близько 33 % акцій, що належали йому до націоналізації ПриватБанку. Відповідачами у зазначеній справі, предметом якої є визнання недійсним договору, є Кабінет Міністрів, ПриватБанк, Укргазбанк, Міністерство фінансів і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

У лютому 2021 року Господарський суд Києва задовольнив клопотання ПриватБанку, а позов Боголюбова щодо повернення йому акцій ніяк не просунувся.

Геннадій Боголюбов - Фото 4

Компромат

У 2001 році за дивних обставин помер один з бізнес-партнерів Боголюбова і Коломойського — Леонід Милославський. За офіційною версією причиною смерті став серцевий напад. З чуток, Милославський був єдиною людиною, який мав вплив на Ігоря Коломойського.

Відразу після смерті акції Милославського перейшли до його неповнолітньої доньки Маріанни. Про це потурбувалися вірні друзі — Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Але як тільки Маріанна досягла 18-річчя, благородство бізнес-партнерів вичерпалося. Як пишуть ЗМІ, підприємці знизили частку дочки Милославського спочатку до 3%, а пізніше — до нуля. Всі акції Милославської перейшли Боголюбову і Коломойському.

Геннадій Боголюбов - Фото 5

У 2013 році олігарх Віктор Пінчук подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Від "приватівців" він вимагав два мільярди доларів.

За словами Віктора Пінчука, на початку 2000-х рр він виділив фінансування Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову для покупки підприємства, яке видобувує залізну руду. Від цієї угоди він не отримав ні грошей, ні частки в бізнесі. Розмір свого втраченого прибутку Віктор Пінчук оцінив в два мільярди доларів.

У 2016 році олігархи вирішили конфлікт полюбовно, поза стінами суду. За даними "Української правди", Віктор Пінчук отримав від "приватівців" елітну нерухомість в Лондоні.

Геннадій Боголюбов - Фото 6

У 2017 році до Високого суду Лондона потрапило відразу три справи проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Як один із позивачів виступив вже націоналізований ПриватБанк. За словами його нового керівництва, в ніч перед націоналізацією колишні власники вивели з рахунків велику суму грошей. ПриватБанк наполягає на відшкодуванні 2 мільярдів доларів.

З урахуванням відсотків на баланс банку олігархи повинні повернути 2,5 мільярда доларів. На час розглядів суд постановив заарештувати рахунки Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в усіх країнах світу. Крім того, арештовано рахунки шести компаній, на які ймовірно були незаконно виведені гроші.

Другий позов подав бізнесмен Вадим Шульман. Він звинувачує олігархів у невиплаті його вкладу. Раніше разом з вищезгаданими діячами Шульман інвестував кошти в американську сталеливарну компанію. Своєї частки він перерахував 28,5 мільйона доларів. Бізнесмен вимагає повернути йому кошти, виплачені за передбачену частку.

Геннадій Боголюбов - Фото 7

Варто зазначити, що цей завод Вадим Шульман придбав ще в 2001 році. Через 5 років він вирішив підвищити капіталізацію підприємства. З цією метою він запросив Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова в свій бізнес. Нові партнери внесли по 30 мільйонів доларів.

Також, вони взяли на себе зобов'язання компенсувати Шульману його початковий внесок в 28,5 мільйона доларів. Незабаром Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов стали використовувати завод в своїх схемах, пов'язаних з кредитуванням. Капіталізація підприємства почала швидко падати. Вадим Шульман так і не отримав обіцяну компенсацію.

Третім позивачем є російська компанія "Татнефть". Її представники заявляють, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов завдали шкоди їхньому бізнесу. Українські олігархи займалися розкраданням коштів, призначених для оплати поставок нафти на Кременчуцький НПЗ.

Раніше 28 % акцій НПЗ належало уряду Татарстану. Після судових тяжб Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов присвоїли собі цю частку. Тепер "Татнефть" має намір оскаржити це рішення.

Декларація

Геннадій Боголюбов — один з найбагатших людей України. Протягом п'ятнадцяти років його фінанси оцінюються в мільярди доларів.

У 2021 році Боголюбов зайняв п’яте місце в рейтингу найбагатших українців. Його статки видання Forbes оцінило в 1 мільярд 700 тисяч доларів.

Геннадій Боголюбов - Фото 8

Раніше Боголюбов займав трохи вищу сходинку у списку найзаможніших. Так,  у 2019 році видання "Фокус" поставило Геннадія Боголюбова на третє місце в списку найбагатших українців. Тоді, за оцінками аналітиків журналу, підприємець мав 2,2 мільярди доларів. На 2020 рік, за даними журналу "Форбс", у бізнесмена було 1,2 мільярда доларів. 

Відео

Згадки про персону