![Примітивні методи перемагають науку: вчені з'ясували, як рак успішно бореться з терапією](https://thumbor.my.ua/qA4p7LJDAupeg003xX-ds9YFUO0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fe488a26d3e0b9c81b6d979eafa04eaf3.jpg)
Примітивні методи перемагають науку: вчені з'ясували, як рак успішно бореться з терапією
Розробка методів лікування раку є перегонами не на життя, а на смерть для мільйонів людей, які страждають від цієї хвороби. Однак нещодавно вченим вдалося виявити в неї унікальний механізм, який давав їй змогу перемагати наявні методи лікування.
У заплутаній боротьбі вчених із колоректальним раком з'явився новий супротивник: ракові клітини, здатні повертатися в стан, подібний до ембріонального, — процес, відомий як "онкофетальне перепрограмування". Така трансформація дає змогу клітинам стати більш адаптованими, що дає їм змогу витримувати лікування, яке зазвичай ефективне проти їхніх більш зрілих аналогів, пише eCancer.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Традиційно зусилля по боротьбі з колоректальним раком були спрямовані на певну групу пухлинних клітин, що визначаються за наявністю маркера під назвою LGR5. Ці клітини, відомі як LGR5-позитивні стовбурові клітини раку, були причетні до росту і рецидивів пухлини. Однак останні дані наукових робіт свідчать про те, що деякі з цих LGR5-позитивних клітин можуть переходити в ембріональний стан, що робить їх стійкими до традиційних методів лікування.
Доктор Слім Мзауфі, доцент кафедри онкології в Медичній школі Ікан при Маунт-Синай і автор дослідження, опублікованого в журналі Nature Genetics, наголосив на значенні цього відкриття: "Це ставить під сумнів загальноприйняту думку про те, що колоректальний рак розвивається завдяки єдиній і одноманітній популяції ракових стовбурових клітин".
Навпаки, дослідження вчених показує, що кілька різних станів ракових стовбурових клітин співіснують і взаємодіють, справляючи значний вплив на прогресування пухлини і стійкість до терапії. Дослідницька група у співпраці з кількома провідними установами світу виявила, що, пригнічуючи онкофетальну програму, можна підвищити ефективність наявних методів лікування.
Доктор Ернесто Гуччіоне, професор онкології в Маунт-Синаї, зазначив: "Наші дані свідчать про те, що пригнічення онкофетальної програми в поєднанні з наявними методами лікування може забезпечити потужний підхід до подолання резистентності до терапії в хвороби".
Для лікарів і вчених ці результати дають можливість глибше зрозуміти, чому у деяких пацієнтів з колоректальним раком спостерігається резистентність до лікування і рецидиви захворювання. Майбутні терапевтичні стратегії, що включають інгібітори онкофетальної програми до наявних схем хіміотерапії, можуть значно поліпшити стан пацієнтів і продовжити виживання.
Сам термін "онкофетальний" відноситься до характеристик, які зазвичай присутні тільки під час розвитку плода, але знову з'являються в ракових клітинах. Це повернення до більш примітивного стану є стратегією, яку ракові клітини використовують для підвищення адаптивності та стійкості, подібно до того, як деякі тварини можуть повертатися до більш ювенільної форми для регенерації втрачених частин тіла.
Раніше Фокус писав про розробку гідрогелю, що ефективно знищує рак мозку. Дослідники провели випробування на мишах і результати виявилися вражаючими.
Також Фокус писав про лікування раку мозку за допомогою вірусів і радіотерапії. Нове дослідження показало інноваційний комбінований підхід до боротьби з цим смертельно небезпечним захворюванням.
Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)